poniedziałek, 10 czerwiec 2019 08:40

OSP KSRG Lubcza w czołówce w ratownictwie

Napisał

Czwarte miejsce zdobyła jednostka strażacka z Lubczy w I Powiatowych Zawodach w Ratownictwie w ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

W przeprowadzonych w sobotę zawodach, które miały miejsce w Zakliczynie udział wzięło 11 zespołów reprezentujących jednostki OSP z terenu powiatu tarnowskiego, w tym 2 drużyny z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. 

Jednostkę OSP KSRG Lubcza a zarazem gminę Ryglice reprezentowali: Kamil Podraza – kierownik zespołu, Dawid Cierpich – kierowca, Krzysztof Potocki, Bartłomiej Marcinek, Natalia Augustyn, Dawid Podraza – rezerwowy.

Do zadań zespołów należało wykonanie działań ratowniczych na 6 scenkach, które miały miejsce w różnych częściach Zakliczyna i dotyczyły zdarzeń z terenu całej Polski a głównie powiatu tarnowskiego, które w przeszłości faktycznie się wydarzyły. Dotyczyły one między innymi: udzielenia pomocy osobom które ucierpiały w wyniku wypadku drogowego, przyjęcia porodu, pomocy osobie która usiłowała popełnić samobójstwo wieszając się, pomocy mężczyźnie którego przejechał ciągnik rolniczy, wykonywaniu resuscytacji krążeniowa – oddechowej czy też pomocy osobie podtopionej.

Oceny zadań sprawnościowych dokonał specjalny zespół ratowników medycznych pod kierownictwem Koordynatora Ratownictwa Medycznego KM PSP w Tarnowie.

Jednostka z Lubczy zajęła IV miejsce, tracąc zaledwie kilkanaście punktów do podium, które przedstawią się następująco: 

I miejsce - Tarnów - Rzędzin 
II miejsce – JRG 1
III miejsce - JRG 2

Zawody, których organizatorem był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Tarnowie, odbyły się pod patronatem honorowym Starosty Tarnowskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn, Komendanta Miejskiego PSP w Tarnowie oraz Departamentu Medycznego i Obronności Ministerstwa Zdrowia.

Info: OSP Lubcza, www.zakliczyninfo.pl. Foto: OSP Lubcza

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 813 razy
Odsłon artykułów:
13621611

Odwiedza nas 148 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…