piątek, 07 czerwiec 2019 10:07

Spotkanie ws. wałów w Tuchowie

Napisała

Podjęto pierwsze kroki dotyczące wałów przeciwpowodziowych w Tuchowie.

Kilkanaście dni temu Biała w Tuchowie przekroczyła stan alarmowy. Mieszkańcy miasta żyli w wielkiej obawie, ponieważ wał przeciwpowodziowy przy ul. Młyńca jest w złym stanie od kilku lat. 

We wtorek 4 czerwca doszło do spotkania na wale przeciwpowodziowym przy ul. Młyńca mieszkańców Tuchowa, burmistrz Magdaleny Marszałek oraz przedstawicieli Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

Jak informuje urząd miejski w Tuchowie, po przeprowadzeniu wstępnej inspekcji wałów zdecydowano o wykonaniu szczegółowej analizy uszkodzenia, które widoczne jest na wale już od kilku lat. We czwartek 6 czerwca przedstawiciele Nadzoru Wodnego w Tarnowie dokonali szczegółowej analizy uszkodzenia i podjęto decyzję o wpisaniu tego miejsca jako jednego z czterech najpilniejszych miejsc do remontu na terenie Zarządu Zlewni w Nowym Sączu, tj. na terenie od Zakopanego, przez Nowy Sącz aż do Tarnowa.

– Mam nadzieję, że decyzja ta wpłynie na szybką realizację prac remontowych w tym miejscu. Nie ustajemy w staraniach o wykonanie kompleksowego remontu wałów – mówi Magdalena Marszałek, burmistrz Tuchowa.

Info: UM w Tuchowie

Czytany 635 razy
Odsłon artykułów:
13557023

Odwiedza nas 404 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…