czwartek, 30 maj 2019 10:23

Ławki na Kokoczu

Napisał

Turyści i mieszkańcy naszej gminy, odwiedzający górę Kokocz w Woli Lubeckiej, mogą odpocząć na ustawionych tam nowych ławkach.

Prace wykonano już dwukrotnie w ramach przygotowań do Pikniku na Górze Kokocz, który odbędzie się już 15 czerwca. Ławki stanowić będą jednak fragment całorocznej bazy turystycznej dla odwiedzających to miejsce turystów i mieszkańców gminy Ryglice.

Wygodnie usiąść można będzie nie tylko na samym szczycie Kokocza, ale także przy kapliczce z wizerunkiem Matki Boskiej Tuchowskiej na drzewie grab - pomniku przyrody w Woli Lubeckiej oraz obok dwóch krzyży usytuowanych wzdłuż trasy Zalasowa - Lubcza biegnącej przez Kokocz.

W prace ciesielskie i montażowe zaangażowali się: burmistrz Ryglic Paweł Augustyn, inicjator prac Tadeusz Augustyn, a także kilka innych osób. Drewno na ławki przekazane zostało z mienia gminnego.

Wykonana praca to wstęp do dalekowzrocznych planów rozwoju infrastruktury turystycznej Góry Kokocz. Opracowywana jest obecnie koncepcja wykonania ogrodów sensorycznych na Kokoczu. Stowarzyszenie Wolanie podjęło starania mające na celu budowę siłowni zewnętrznej na Kokoczu. Możliwe, że w przyszłości powstanie tu wieża widokowa.

Info, foto: UM w Ryglicach

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 659 razy
Odsłon artykułów:
13557031

Odwiedza nas 431 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…