środa, 24 kwiecień 2019 09:00

Akcje ratownicze

Napisała

W ostatnim czasie doszło do kilku zdarzeń, w których pomagali strażacy i inne służby ratownicze.

We wtorek strażacy gasili pożar traw w Bielowach na powierzchni ok. 30 arów. Z kolei w Tuchowie na ul. Szpitalnej doszło do upadku drzewa na samochód. W Żurowej straż została wezwana do pożaru sadzy.

W niedzielę popołudniu m.in. strażacy z Tuchowa wyjechali na ul. Jana III Sobieskiego w Tuchowie, gdzie samochód osobowy uderzył w betonowy słup telekomunikacyjny. 

W tym samym dniu strażacy zostali zadysponowani do pożaru tui na cmentarzu w Zalasowej, do pożaru trawy w Mokrzcu oraz do plamy oleju po kolizji na drodze gminnej w Dąbrówce Tuchowskiej w rejonie skrzyżowania przysiółków Łężna i Kawówka. 

W sobotę strażacy z Tuchowa usuwali plamę ropopochodną na skrzyżowaniu ulic Tarnowskiej (w ciągu drogi wojewódzkiej nr 977) i ulicy Przemysłowej.

W tym samym dniu jednostki z Tuchowa, Siedlisk, Karwodrzy, Piotrkowic, PSP Tarnów-Siedliska, policja, pogotowie gazowe i energetyczne zostały wezwane do pożaru, do którego doszło w budynku jednorodzinnym przy ul. Dalekiej w Tuchowie. Drewniany budynek w dużej części udało się uratować już przed przybyciem służb.

W piątek miał miejsce pożar trawy w Błażkowej w pobliżu stadionu. W piątek doszło także do pożaru obiektu gospodarczego w Lubczy. Więcej: Pożar w Lubczy.

W czwartek strażacy usuwali plamę oleju na drodze wojewódzkiej nr 977 w Dąbrówce Tuchowskiej.

Info: OSP Tuchów, OSP Zalasowa, OSP Pilzno, OSP Błażkowa, OSP Dąbrówka Tuchowska

Czytany 976 razy
Odsłon artykułów:
13562176

Odwiedza nas 157 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…