środa, 03 kwiecień 2019 08:48

Nowa Piątka w Szerzynach

Napisała

Przy Skwerze Światowych Dni Młodzieży w Szerzynach zatrzymał się we wtorek „bus na piątkę”, który przemierza między innymi powiat tarnowski.

Była to okazja do spotkania z mieszkańcami i rozmów na temat programów rządowych. Założenia tzw. #NowejPiątki przedstawiał wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec.

Programy rządowe wchodzące w skład tak zwanego pakietu #NowaPiątka skierowane są do wszystkich. Przede wszystkim rodziny – to filar polskiego społeczeństwa. To długofalowa inwestycja, której korzyści są niekwestionowane. Ale pamiętamy także, że bez skutecznej komunikacji ograniczają się możliwości edukacji, rozwoju zawodowego i wypełniania codziennych obowiązków. Dlatego chcemy przewrócić połączenia lokalne - mówił wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec.  

Dodajmy, że nowy program rządowy #NowaPiątka będzie obejmowała: 500+ na pierwsze dziecko, "trzynastki" dla emerytów i rencistów, zerowy PIT dla młodych do 26. roku życia, niższą stawkę PIT dla pozostałych oraz przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych. Będzie ona realizowana w ciągu najbliższych miesięcy.

Info, foto: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Czytany 524 razy
Odsłon artykułów:
13557022

Odwiedza nas 394 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…