poniedziałek, 01 kwiecień 2019 21:24

Rozbudowa ESOP w powiecie tarnowskim

Napisała

Powiat Tarnowski podpisał umowę z jedną z firm na realizację przedsięwzięcia, polegającego na rozbudowie Elektronicznego Systemu Ostrzegania Powodziowego ESOP, w ramach którego wykonawca dostarczy między innymi radar meteorologiczny i dokona jego montażu.

Elektroniczny System Ostrzegania Powodziowego budowany jest przez Powiat Tarnowski od kilku lat w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa przeciwpowodziowego zlewni rzeka Biała Tarnowska”. To pilotażowy projekt, pierwszy tego typu w Polsce. Do tej pory zainstalowana została już część urządzeń pomiarowych oraz powstały mapy zalewowe, obrazujące wielkość i zasięg potencjalnych zagrożeń. Obecnie realizowany jest już drugi etap tego projektu. 

Umowa, jaką samorząd powiatu zawarł obejmuje dostawę i montaż radaru meteorologicznego oraz zabudowę działki wraz z instalacją kontenera, na którym zamontowany będzie radar. Firma dokona także montażu dziesięciu dodatkowych stacji pomiarowych na rzece Biała Tarnowska oraz jej dopływach, rozbuduje serwer systemu ESOP i dokona w nim niezbędnych zmian. 

Radar będzie zlokalizowany w Falkowej koło Ciężkowic. Całkowita wartość projektu przekracza 3 mln zł. Ponad 2 mln 400 tys. zł to środki UE pozyskanie przez Starostwo Powiatowe z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Finalizacja instalacji radaru powinna nastąpić jesienią bieżącego roku.

Więcej informacji: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Czytaj także: Skaner chmur

Czytany 391 razy
Odsłon artykułów:
13557019

Odwiedza nas 358 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…