poniedziałek, 01 kwiecień 2019 19:53

Laureat olimpiady teologicznej

Napisał

Michał Ryndak z Olszyn zajął 7 miejsce, uzyskując tytuł laureata XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej. 

W dniach 28-30 marca w diecezji opolskiej odbył się centralny etap XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej, w którym wzięło udział 123 uczniów szkół ponadgimnazjalnych (po 3 z każdej diecezji w Polsce). W tym roku Olimpiada odbywała się pod hasłem: "Święty Jacek – wzór ewangelizacji". 

Diecezję tarnowską reprezentowało troje uczniów, którzy zwyciężyli w etapie diecezjalnym: Karolina Niziołek i Michał Ryndak z Olszyn (I LO w Tarnowie) oraz Brygida Włodarczyk z Limanowej. Czytaj także: Finaliści Olimpiady Teologii Katolickiej. Dodajmy, że Karolina i Michał byli finalistami OTK w 2018 roku.

Na uroczystej Mszy Świętej ogłoszonych zostało 10 laureatów OTK Opole 2019, którzy następnie wzięli udział w teście ustnym. Wśród nich znalazł się reprezentant z diecezji tarnowskiej Michał Ryndak, który ostatecznie zajął 7 miejsce, uzyskując tytuł laureata XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej. Karolina i Brygida uzyskały tytuł finalisty centralnego etapu olimpiady. Należy dodać, że w skali całej Polski w etapie szkolnym wzięło udział ponad 10 tys. młodych ludzi, a na etapie diecezjalnym ponad 1300 uczniów.

Podczas uroczystej gali wręczono atrakcyjne nagrody dla olimpijczyków, a także opiekunów i szkół, które reprezentowali.

Szczegółowe informacje: Portal diecezji tarnowskiej

Czytany 396 razy
Odsłon artykułów:
13500478

Odwiedza nas 100 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…