Wydrukuj tę stronę
sobota, 30 marzec 2019 08:53

Sukcesy szkolne

Napisała

Uczniowie szkół okolicy zdobyli wysokie miejsca w konkursach przedmiotowych, artystycznych i rozgrywkach sportowych.

Michał Król z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bistuszowej po raz drugi został finalistą Małopolskiego Konkursu Matematycznego dla Uczniów Szkół Podstawowych.

Julita Pieniądz z Zespołu Szkół w Ryglicach została laureatką w Regionalnym Konkursie Czytelniczym “Czytam, znam, rozumiem”, który swoim zasięgiem objął powiaty: tarnowski (grodzki i ziemski), dąbrowski, brzeski i bocheński.

Dawid Lebryk z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Zalasowej zdobył tytuł laureata w ogólnopolskiej olimpiadzie z języka angielskiego Olimpus - sesja zimowa 2019.

Emilia Dłuska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szerzynach została laureatką XVIII Jasielskiego Konkursu Matematycznego, zajmując 1 miejsce. 

Uczniowie z LO w Tuchowie uczestniczyli w Tarnowie w X Ponadgimnazjalnym Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Górach. Jakub Pypeć, Gabriela Gut i Weronika Gieniec wywalczyli 3 miejsce.  

Albert Majcher z LO w Tuchowie został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej "OKAWANGO". 

Dawid Lebryk z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Zalasowej zajął 3 miejsce w Klasyfikacji Generalnej Sołeckich Turniejów Szachowych Gminy Skrzyszów w kategorii Juniorów. Z kolei Gabriela Łabędź z Łękawicy wywalczyła 2 miejsce.

Anna Burza z Zalasowej wraz z tarnowską formacją Blask zdobyła brązowy medal w XII Mistrzostwach Polski Cheerleaders PSCH w Kielcach. 

W III Dziecięcym i Młodzieżowym Konkursie Tańca „Taneczne Talenty” Świerzowa Polska 2019 dwie grupy zespołu tańca nowoczesnego VOICE, działającego przy Domu Kultury w Tuchowie w kategorii tanecznej formacje, w stylu tanecznym show dance zdobyły złote i srebrne medale.

Zuzanna Koźlik z Ochronki Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP Niepublicznego Przedszkola w Pilźnie w finale wojewódzkim XIX Podkarpackiego Festiwalu Piosenki „Śpiewaj razem z nami” w Przemyślu zdobyła wyróżnienie. Zaśpiewa w finale konkursu.

Drużyna Szkoły Podstawowej Nr 1 w Skrzyszowie zajęła 1 miejsce i awansowała w finale powiatowym Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej chłopców, który odbył się w Czermnej. Podobnym sukcesem mogą cieszyć się dziewczęta z Tuchowa, które pokonały rywalki z powiatu w swoim mieście.

Czytany 472 razy

Artykuły powiązane

W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…