piątek, 22 marzec 2019 09:59

Nowy sprzęt w gminie Ryglice

Napisał

Zostaną zakupione maszyny budowlane, które stanowić będą wyposażenie dla powstającej jednostki pomocniczej gminy, która będzie samodzielne wykonywać wielu prac remontowo-budowlanych.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, gmina Ryglice zmierza do utworzenia w Ryglicach jednostki pomocniczej, która pozwoli na samodzielne wykonywanie wielu prac remontowo-budowlanych, a także porządkowych na terenie gminy Ryglice. Umożliwi to zakup maszyn budowlanych tj. koparki gąsienicowej, samochodu ciężarowego typu wywrotka wraz z dodatkowym osprzętem: piaskarką i pługiem do odśnieżania oraz przyczepy do ciągnika rolniczego o ładowności 8 ton. Urządzenia o łącznej wartości prawie 810 tys. zł, zakupione zostaną przez gminę Ryglice do końca czerwca 2019 r. Uwzględniając zasoby sprzętowe, którymi już dysponują pracownicy referatu gospodarki komunalnej, możliwe będzie wykonywanie własnymi siłami bieżących remontów dróg, przepustów i przydrożnych rowów oraz częściowe odśnieżanie dróg w sezonie zimowym.

Nowy sprzęt będzie doskonałym uzupełnieniem dla powstającego w Ryglicach PSZOK, który wraz z istniejącym budynkiem komunalnym na ul. Mickiewicza stanowić będą bazę dla utworzenia jednostki pomocniczej gminy. Warto też zaznaczyć, że zakup dodatkowego wyposażenia wiąże się nie tylko z oszczędnościami w wydatkach na prace powierzane dotychczas zewnętrznym firmom, ale także z powstaniem nowych miejsc pracy dla mieszkańców gminy Ryglice.

Info: UM w Ryglicach

Czytany 774 razy
Odsłon artykułów:
13622828

Odwiedza nas 261 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…