środa, 20 marzec 2019 10:32

Sukcesy szkolne

Napisała

Uczniowie szkół z okolicy zdobyli kolejne osiągnięcia.

Jagoda Sus z Zespołu Szkół w Ryglicach uzyskała tytuł Finalisty Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas gimnazjalnych.

Szymon Niziołek z CKZiU w Tuchowie został Finalistą III edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach. Z kolei uczeń tej samej szkoły Michał Niziołek uczestniczył w etapie okręgowym Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania w Rzeszowie. Natomiast Bartosz Łądkiewicz został laureatem Ogólnopolskiego konkursu wiedzy hotelarsko – geograficznej.

Jakub Różycki ze Szkoły Podstawowej w Tuchowie finalistą wojewódzkiego konkursu biblijnego „Z Dobrą Nowiną przez życie”. Karolina Lisiak zdobyła 3 miejsce, a Justyna Lisiak wyróżnienie w konkursie plastycznym „Błogosławiona Karolino świeć nam przykładem”, który odbył się w Woli Radłowskiej.

Olga Kozioł ze szkoły w Strzegocicach została laureatką i zdobyła pierwsze miejsce w XXII Powiatowym Konkursie Matematycznym dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych, zorganizowanym w Dębicy. Jak informuje UM w Pilźnie, Olga jest także laureatką konkursu matematycznego i konkursu z języka angielskiego, zorganizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. 

Sylwia Dziedzic ze Szkoły Podstawowej w Zwierniku została nagrodzona w konkursie „Wilczymi Śladami”, organizowanego przez KCE KANA w Dębicy i wystąpi w Domu Kultury "Mors" podczas gali podsumowującej konkurs. Nagrodzony został także film przygotowany przez uczniów kl. III gimnazjum. 

Drużyna dziewcząt z LO w Tuchowie zajęła II miejsce w finałach Rejonowej Licealiady Młodzieży w koszykówce.

Czytany 555 razy
Odsłon artykułów:
13401556

Odwiedza nas 296 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…