Wydrukuj tę stronę
środa, 06 marzec 2019 11:04

Negocjacje ws. autobusów do Kowalowej

Napisał

Trwają negocjacje dotyczące zmian w rozkładzie jazdy autobusów z Tarnowa do Kowalowej.

Wracamy do tematu zmian w rozkładzie jazdy autobusów do Kowalowej. Firma przewożąca ludzi na trasie Kowalowa- Joniny - Ryglice - Zalasowa - Szynwałd - Skrzyszów - Tarnów chce zrezygnować z części kursów, o czym informowano w artykule: Mniej autobusów do Tarnowa.

Jak podaje Urząd Miejski w Ryglicach w ostatnich dniach do Urzędu wpłynęło pismo prywatnych przewoźników autobusowych obsługujących linie łączące gminę Ryglice z Tarnowem, informujące o całkowitym zawieszeniu sobotnich, niedzielnych i świątecznych kursów jak również kilku połączeń w dni powszednie. 

Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn spotkał się z przedstawicielami przewoźnika, w trakcie którego zaproponował, aby problem połączeń autobusowych przedyskutować w szerszym gronie - z wójtem Marcinem Kiwiorem, który również jest zaniepokojony zmniejszeniem ilości przejazdów na terenie gminy Skrzyszów. Rozmowy przeprowadzone w Urzędzie Gminy Skrzyszów zakończone zostały decyzją przewoźników o utrzymaniu sobotnich, niedzielnych i świątecznych kursów, jednakże zawieszone zostało jedno z nierentownych połączeń w dni powszednie. 

Dodatkowo burmistrz Ryglic zwrócił się do przewoźników z prośbą o utrzymanie wszystkich kursów autobusowych - także w tych od poniedziałku do piątku - do końca 2019 r. Zorganizowanie transportu zastępczego w miejsce likwidowanych przejazdów  wymaga czasu.

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 727 razy

Artykuły powiązane

W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…