wtorek, 12 luty 2019 10:32

Dębicki monitoring powietrza

Napisał

W powiecie dębickim został uruchomiony powiatowy monitoring powietrza. 

W związku z potrzebą zapewnienia mieszkańcom dostępu do rzetelnej informacji na temat pogarszającej się jakości i rosnącego poziomu zanieczyszczenia powietrza, w powiecie dębickim został uruchomiony powiatowy monitoring powietrza (PMP). Jest on złożony z urządzeń, które mierzą poziom stężenia pyłów PM2.5, PM10, temperaturę, ciśnienie i wilgotność.

W oparciu o dane uzyskane dzięki PMP na mapie online oznaczane są informacje o aktualnym stopniu zanieczyszczenia powietrza. Mapa znajduje się na stronie internetowej Starostwa Powiatowego, co zapewnia wszystkim zainteresowanym łatwy i szybki dostęp do informacji. Są one udostępniane również za pośrednictwem aplikacji mobilnych dla systemu Android lub systemu Apple.

Na PMP w powiecie dębickim składa się 10 czujników jakości powietrza zamontowanych na budynkach: Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II (ul. Rzeszowska 78) oraz Starostwa Powiatowego (ul. Parkowa 28) w Dębicy, Zespołu Szkół w Pustyni (Pustynia 160, gm. Dębica), Urzędu Gminy w Żyrakowie (Żyraków 137), Liceum Ogólnokształcącego im. S. Petrycego w Pilźnie (ul. Lwowska 14), Urzędu Miejskiego w Brzostku (ul. Rynek 1), Urzędu Gminy w Jodłowej (Jodłowa 1), Urzędu Gminy w Czarnej (ul. Dworcowa 6), na budynku Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie-Osiedlu (Pustków-Osiedle 34A, gm. Dębica), a także na budynku Domu Pomocy Społecznej im. Ojca Pio (ul. 23 sierpnia 3) w Dębicy.

Info: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Czytany 581 razy
Odsłon artykułów:
13618643

Odwiedza nas 507 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…