wtorek, 29 styczeń 2019 09:49

Akcja telefon

Napisał

Podczas 16-godzinnej akcji „TELEFON” policjanci ruchu drogowego w Tarnowie i regionie skontrolowali 94 pojazdy. W 63 przypadkach został naruszony kodeks drogowy, a 24 kierowców zostało ukaranych za korzystanie z urządzeń mobilnych.

W piątek (25.01) w całym kraju miała miejsce ogólnopolska akcja „TELEFON”. Działania skierowane były na kierowców naruszających przepisu ruchu drogowego polegające na korzystania z urządzeń mobilnych. Również w regionie tarnowskim policjanci wydziału ruchu drogowego wzięli udział w tej akcji. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na kierowców korzystających z telefonów komórkowych. Podczas całodniowej akcji w Tarnowie oraz regionie 63 kierowców naruszyło przepisy ruchu drogowego z czego 24 korzystało z urządzeń mobilnych. Wykroczenie to jest karane grzywną w wysokości 200 złotych i przypisaniem do indywidualnego konta kierowcy 5 punktów karnych.

W tym dniu w regionie tarnowskim odnotowano w sumie 12 kolizji drogowych z czego dwie groźnie wyglądające na autostradzie. Czy kierowcy korzystali wówczas z urządzeń mobilnych? Na to pytanie zapewne nie otrzymamy odpowiedzi.

Info: KMP w Tarnowie

Czytany 500 razy
Odsłon artykułów:
13621617

Odwiedza nas 161 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…