wtorek, 08 styczeń 2019 09:08

Pożary w środku zimy

Napisał

Niemal codziennie rozlega się dźwięk syreny alarmowej. W wielu przypadkach są to pożary związane z zimowym ogrzewaniem mieszkań.

W poniedziałek 7 stycznia zaraz po północy doszło do pożaru sadzy w budynku w Ryglicach przy ul. Batalionu Barbara.

W sobotę 5 stycznia miał miejsce pożar kotłowni w Ryglicach przy ul. Piastowskiej. W tym samym dniu miał miejsce pożar w budynku jednorodzinnym w miejscowości Karwodrza. Z kolei strażacy z Łękawicy pomogli karetce pogotowia, która zjechała z jezdni z powodu dużej warstwy śniegu i śliskiej jezdni.

W piątek 4 stycznia wezwano strażaków m.in. z Tuchowa do pożaru sadzy w kominie w Buchcicach. W tym samym dniu rano w Woli Lubeckiej strażacy zostali zadysponowani do pomocy w otwarciu mieszkania.

W czwartek wieczorem straż z Pilzna wyjechała do pożaru sadzy w miejscowości Mokrzec.

W środę 2 stycznia miał miejsce pożar kotłowni w budynku przy ul. królowej Jadwigi w Zalasowej. Powodem była prawdopodobnie awaria pieca. W tym samym dniu wieczorem strażacy z Woli Lubeckiej zostali wysłani do drzewa powalonego na linie energetyczne w przysiółku Stara Wieś.

We wtorek 1 stycznia jednostka z Piotrkowic została zadysponowana do zwisającego drzewa nad jezdnią, który zagrażał bezpieczeństwu.

Info: OSP Ryglice, OSP Piotrkowice, OSP Łękawica, OSP Tuchów, OSP Wola Lubecka, OSP Pilzno, OSP Zalasowa

Czytany 1144 razy
Odsłon artykułów:
13621857

Odwiedza nas 169 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…