sobota, 05 styczeń 2019 10:49

Budżet gminy Pilzno 2019

Napisał

Został uchwalony budżet gminy Pilzno na 2019 rok.

Dochody w nowym planie budżetowym ustalono na poziomie ok. 78,5 mln zł, natomiast wydatki przewidziano na kwotę ponad 81,4 mln złotych, z czego na inwestycje przeznaczono ok. 13,2 mln złotych. Radni przyjęli budżet jednogłośnie.

Najwięcej, bo ponad 4,3 mln zł zabezpieczono na instalację systemów odnawialnych źródeł energii. Z kolei 3,855 mln zł to wydatek związany z budową sieci wodociągowej wraz z przyłączami i pompownią wody w Łękach Dolnych, Pilźnie, Jaworzu Górnym i Słotowej. Ponad 3,3 mln zł zaplanowano na budowę sali gimnastycznej przy szkole w Strzegocicach.

Wśród wydatków majątkowych są również m. in.: rozbudowa ul. Kościuszki, Ofiar Katynia w Pilźnie, dokumentacja przebudowy ul. Paderewskiego (budowa chodnika wraz z odwodnieniem), dokumentacja przebudowy drogi gminnej w Dobrkowie (budowa chodnika), zakup działki wraz z zabudową na działalność społeczną mieszkańców wsi Dobrków, Mokrzec, Gołęczyna, modernizacja budynku Urzędu Miejskiego z przystosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych, rozbudowę budynku remizy OSP w Łękach Górnych, rozbudowę sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w gminie, dokumentacja przebudowy stadionu LKS Rzemieślnik Taurus w Pilźnie czy dokumentacja projektową rozbudowy przedszkola w Pilźnie o oddział żłobkowy.

Ogółem, najwyższe wydatki w budżecie, bo ok. 28 mln zł zapisano dla oświaty i wychowania. O 6 mln mniej trafi działania związane z „rodziną”, czyli przede wszystkim na świadczenia wychowawcze, świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego. Istotną pozycję w wydatkach budżetowych zajmują również gospodarka komunalna i ochrona środowiska (prawie 7,9 mln zł) i pomoc społeczna (ponad 4,1 mln zł).

Dochody i wydatki związane z realizacją zadań z zakresu administracji rządowej i innych zadań zleconych ustawami wynoszą po ok. 22,1 mln złotych.

Dochody majątkowe gminy wynoszą ok. 7 mln zł. Na wspomnianą kwotę składają się np. refundacje środków, pływy ze sprzedaży nieruchomości.

Więcej informacji: pilzno.um.gov.pl

Czytany 639 razy
Odsłon artykułów:
13495096

Odwiedza nas 332 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…