środa, 19 grudzień 2018 12:17

Biblioteka w Jodłowej ma 70 lat

Napisał

Gminna Biblioteka Publiczna w Jodłowej obchodziła jubileusz 70-lecia swojej działalności.

Na uroczystość przybyło wielu gości m.in. wójt gminy Jodłowa Jan Janiga, wójt gminy Żyraków, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy.

Gości przywitał dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa Waldemar Sztogrin, a prezentację historii Biblioteki przedstawiła bibliotekarka Maria Kaczka. 

Podczas uroczystości nie zabrakło podziękowań. Otrzymały je instytucje współpracujące z jodłowską, a także byli i obecni pracownicy Biblioteki. Jubileusz był także okazją do wyróżnienia czytelników, którzy w ostatnich trzech latach przeczytali łącznie prawie 3000 książek. Dokonano również ogłoszenia wyników z konkursów „Biblioteka Moich Marzeń” oraz na Logo Biblioteki. Były prezenty, gratulacje i życzenia dla biblioteki od zaproszonych gości.

Na zakończenie uroczystości jubileuszowych odbył się recital autorski Jerzego Gronkiewicza. Goście mogli także podziwiać wystawę "70 lat minęło w bibliotece", którą będzie można obejrzeć w GCKiCz w Jodłowej do końca 2018 r.

Gminna Biblioteka Publiczna w Jodłowej została założona w 1948 r. Jej właścicielem był najpierw Zarząd Gminy w Jodłowej i mieściła się w obiekcie urzędu. Od roku 2000 znajduje się w budynku wielofunkcyjnym. Obecnie księgozbiór liczy ponad 22 tysiące woluminów. W roku 1996 po połączeniu z Centrum Kultury dyrektorem placówki został Waldemar Sztogrin. 

Info, foto: GCKiCz w Jodłowej, inne

Czytany 461 razy
Odsłon artykułów:
13338045

Odwiedza nas 308 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…