wtorek, 23 październik 2018 09:18

Wypadek w Zabłędzy. Inne zdarzenia

Napisał

W poniedziałek doszło do wypadku w Zabłędzy. Kronika akcji ratowniczych. 

Do dwóch bardzo groźnie wyglądających zdarzeń drogowych doszło w poniedziałek 22 października. Pierwsze zgłoszenie dyżurny odebrał tuż po godzinie 15. Zabłędza, wypadek, są osoby ranne. Na miejsce wysłane zostały służby ratunkowe . Okazało się, że w wyniku zmęczenia i zaśnięcia za kierownicą, kierowca mercedesa zjechał na przeciwległy pas ruch i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem osobowym oraz karetką transportową. W tym zdarzeniu jak się okazało nikt nie ucierpiał, zostały jedynie zniszczone samochody. Kolizja tych pojazdów niestety spowodowało całkowite zamknięcie drogi wojewódzkiej 977 do godziny 18.30.

Kilka godzin później około 21 na tarnowskim odcinku autostrady A4 (501 km na wysokości węzła Tarnów-Centrum), na śliskiej i mokrej jezdni, kierowca osobowego forda nie zapanował nad swoim samochodem w wyniku czego uderza w prawidłowo jadący samochód renault. Na to wszytko najeżdża jeszcze volkswagen oraz honda. Zniszczenia forda i renault mogą wskazywać na wiele osób rannych. I tym razem obyło się bez konieczności interwencji lekarskiej. Zdarzenie zostało zakwalifikowane na kolizję drogową, a sprawca został ukarany mandatem karnym.

W tym samym dniu, po godz. 22 ochotnicy z Pilzna zostali wezwani do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Jaworze Górne.

W niedzielę 21 października jednostka strażacka z Tuchowa została wezwana do Łowczowa, gdzie wybuchł gaz w domu jednorodzinnym. Wybuch zauważono dopiero po powrocie mieszkańców domu.

Także w niedzielę zaraz po północy strażacy z Pilzna zostali zadysponowani do wypadku drogowego w Pogórskiej Woli na drodze krajowej nr 94. W wyniku wypadku poszkodowana została jedna osoba.

Według danych policji, w ubiegłym tygodniu w garnizonie tarnowskim odnotowano trzy wypadki drogowe, w których ucierpiało trzy osoby. Ponadto odnotowano 45 kolizji drogowych oraz zatrzymano, aż 29 nietrzeźwych kierowców.

Groźnie wyglądające zdarzenie drogowe miało miejsce w nocy z piątku na sobotę (19/20 października 2018 roku). Około godziny pierwszej na rondzie w centrum miasta (skrzyżowanie Krakowskiej z Narutowicza i Sikorskiego) kierowca osobowego renaulta doprowadził do kolizji z jego stałymi elementami. Miejsce to zabezpieczyli policjanci, a strażacy zneutralizowali płyny, które rozlały się na drogę. Jak się okazało kierowca, to 29-letni obywatel Ukrainy, który prowadził swój samochód mając w wydychany powietrzu ponad 2,5 promila alkoholu. Został zatrzymany przez policjantów i weekend spędził w „policyjnym areszcie”. Wczoraj usłyszał zarzuty prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości za które grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów co najmniej 3 lata oraz grzywna w wysokości nie mniejszej niż 5000 złotych. O wysokości kary zdecyduje tarnowski sąd. Postępowanie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Centrum.

Ubiegły tydzień w garnizonie tarnowskim to w sumie 45 kolizji drogowych, 29 nietrzeźwych kierowców. W tym okresie 11 kierowców straciło uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

W związku ze zbliżającymi się coraz trudniejszymi warunkami drogowymi policja apeluje do kierowców o stosowanie się do przepisów kodeksu drogowego, w szczególności używania odpowiednich świateł, zmniejszenia prędkości oraz zachowania odpowiedniej odległości pomiędzy pojazdami. Pieszych uczulamy do noszenia odblasków nawet w terenie zabudowanym w miejscach nieoświetlonych.

Info: KMP w Tarnowie, OSP Tuchów, OSP Pilzno

Czytany 1840 razy
Odsłon artykułów:
13621878

Odwiedza nas 271 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…