sobota, 20 październik 2018 19:57

Droga wewnętrzna – Sprawiedliwość

Napisał

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko był patronem, pierwszego po wakacjach, czuwania dla młodzieży w Tuchowie, które odbyło się 19.10.2018r.

Spotkanie rozpoczęliśmy o godzinie 18:30 Mszą Świętą, której przewodniczył ks. bp Leszek Leszkiewicz. Wygłosił on homilię, a następnie kazanie na liturgii Słowa zraz po Eucharystii. Ksiądz biskup mówił nam, czym powinna być dzisiaj nasza sprawiedliwość w stosunku do Boga i drugiego człowieka. Całej konferencji można posłuchać na Facebooku na stronie „Młodzieżowe Czuwania z Redemptorystami”. Biskup Leszek pobłogosławił też zebranych relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Procesja wejścia

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Kazanie ks. bp. Leszka Leszkiewicza

Liturgia

Nasza Matka

Zebrani udali się następnie do jadalni pielgrzyma, aby uzupełnić siły przygotowanym poczęstunkiem i wspólnie spędzić czas przed kolejnym punktem programu. Różaniec odmówiliśmy na przyklasztornych dróżkach różańcowych. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych dominowała atmosfera skupienia i modlitwy.

Goście konsekrowani

Następne czuwanie z serii „Droga wewnętrzna” odbędzie się 23 listopada. Zapraszamy serdecznie na Mszę Świętą o godzinie 18:30, którą rozpoczniemy to spotkanie.

Michał Zieliński CSsR

Zapowiedź wydarzenia

Czytany 461 razy
Odsłon artykułów:
13072985

Odwiedza nas 265 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…