czwartek, 18 październik 2018 11:45

Fałszywy policjant

Napisał

Senior z powiatu tarnowskiego padł ofiarą działającego metodą „na policjanta” oszusta. Policja apeluje o zachowanie ostrożności.

Sprawca naciągnął go na 30 tysięcy złotych  opowiadając historię o zagrożonym koncie bankowym. Dzięki podjętym przez „kryminalnych“ z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie działaniom, oszust został zatrzymany. Sprawca usłyszał zarzut oszustwa  popełniony w warunkach recydywy, za który grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Został też objęty przez prokuratora policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju. O losie 29-letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego zdecyduje są.

76-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego odebrał telefon od oszusta podającego się za policjanta. Głos w słuchawce zapewniał, że konto bankowe seniora jest zagrożone   w związku z aferą korupcyjną w banku i ze względów bezpieczeństwa zalecane jest przelanie pieniędzy na wskazany rachunek, należący rzekomo do prokuratora. Poprosił także o wykonanie telefonu pod numer 997 w celu potwierdzenia tożsamości dzwoniącego policjanta, bez rozłączania się. Pieniądze miały być zwrócone po zakończeniu sprawy. Dzwoniący był na tyle wiarygodny, że nieświadomy podstępu senior, przelał w dobrej wierze oszczędności życia wprost na konto oszusta.

Kiedy starszy mężczyzna zorientował, że padł ofiarą przestępstwa, o pomoc poprosił policjantów. Rozwikłaniem sprawy zajęli się „kryminalni“ z tarnowskiej Komendy Miejskiej Policji. W wyniku podjętych działań, 29-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego został namierzony, a w dalszej kolejności zatrzymany we własnym domu. Zaskoczony obrotem sprawy mężczyzna, nie stawiał oporu. Po przewiezieniu  do Tarnowa, usłyszał zarzut oszustwa, popełniony w warunkach recydywy. Został również doprowadzony do tarnowskiej prokuratury, która zastosowała wobec niego środki zapobiegawcze w postaci  dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

Policja apeluje o zachowanie daleko posuniętej ostrożności w kontaktach z osobami obcymi i nie przekazywanie im pieniędzy. Pamiętajcie Państwo - policjanci nigdy nie poproszą Was o przekazanie pieniędzy na prowadzone przez siebie działania lub akcje!

Info: KMP w Tarnowie

Czytany 766 razy
Odsłon artykułów:
13073040

Odwiedza nas 326 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…