wtorek, 16 październik 2018 11:37

Akcje strażackie

Napisał

W ostatnich dniach doszło do kilku pożarów. Kronika akcji ratowniczych.

We wtorek przed godz. 7 straż z Ryglic wyjechała do zwisającego konaru na ul. Tuchowskiej.

W poniedziałek 15 października po godz. 19 doszło do pożaru w Siedliskach. Zgłoszenie dotyczyło pożaru traw, do którego doszło wyżej kościoła. Stwarzał on poważne zagrożenie budynkom, które znajdowały się poniżej. akcja trwała pół godziny.

W tym samym dniu tuż przed południem strażacy z Pilzna zostali zadysponowani do usunięcia zagrożenia na rzece Wisłoka.

W niedzielę 14 października wieczór 50 strażaków z kilku jednostek, zarówno ochotników jak i zawodowców walczyło z pożarem lasu w Lubaszowej. Po dotarciu w okolicę Domu Rekolekcyjnego w Lubaszowej a następnie przejściu ok. 2 kilometrów strażacy zetknęli się ze ścianą ognia. Przeprowadzenie akcji było bardzo trudne, m.in. po zbudowaniu linii o długości ok. 2 km strażacy mogli skuteczne dogasić pogorzelisko. 

W akcji wzięły udział jednostki OSP z Tuchowa, Burzyna, Lubaszowej, Dąbrówki Tuchowskiej oraz PSP Tarnów i Tarnów - Siedliska.

12 października doszło do pożaru lasu na pograniczu miejscowości Szerzyny (Radoszyce) – Ołpiny (Borówka). Czynności strażaków trwały ok. 2 godziny. Dzięki szybkiej reakcji zgłaszającej osoby spłonęło tylko około 50 arów. 

Na miejscu działały jednostki z Szerzyn, Swoszowej, Czermnej, Żurowej, PSP Tarnów - Siedliska i policja.

12 października w Zabłędzy na drodze DW977 doszło do kolizji samochodu osobowego. Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia. Wprowadzono ruch wahadłowy. Policja z psem tropiącym poszukiwała sprawcy zdarzenia.

12 października strażacy gasili tuje w Parkoszu.

12 października przy ul. Chopina w Tuchowie doszło do nietypowego zdarzenia, gdzie iskra spod kół przejeżdżającego pociągu spowodowała zapalenie się suchej roślinności składowanej przy nasypie kolejowym. 

Info: OSP Czermna, OSP Swoszowa, OSP Pilzno, OSP Tuchów, OSP Ryglice, OSP Siedliska

Czytany 904 razy
Odsłon artykułów:
13562108

Odwiedza nas 128 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…