środa, 10 październik 2018 15:15

Patrol w Joninach

Napisał

W rejonie przejścia dla pieszych w Joninach kierowcy byli obdarowywani owocami przez uczniów pobliskiej Szkoły Podstawowej. Słodkie jabłko, czy kwaśna cytryna?

We wtorek 9 października policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie przeprowadzili kontrolę kierujących pojazdami mechanicznymi w rejonie przejścia dla pieszych Szkoły Podstawowej w Joninach. Sprawdzenia te ukierunkowane były na prędkość. Kierowcy, którzy ją przekraczali zatrzymani przez patrol byli upominani, a asystujące policjantom dzieci wręczały kierowcom - kwaśne cytryny. Kierowcy jadący zgodnie z przepisami w nagrodę od dzieci otrzymywali - słodkie jabłka.

Przeprowadzona kontrola miała za zadanie uświadomienie oraz zdyscyplinowanie wszystkich kierowców poruszających się tą ruchliwą drogą, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu wypadków drogowych. W chwili gdy dochodzi do zdarzenia, niechroniony uczestnik ruchu drogowego ponosi największe obrażenia.

W nadchodzących tygodniach podobne działania policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tanowie przeprowadzą w rejonach szkół garnizonu tarnowskiego.

Info: KMP w Tarnowie

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 1325 razy
Odsłon artykułów:
13270717

Odwiedza nas 139 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…