poniedziałek, 01 październik 2018 10:02

Marsz dla Życia, Rodziny i Dzień Papieski

Napisał

W niedzielę 14 października 2018 r. odbędzie się X Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny, połączony w Diecezji Tarnowskiej z obchodami XVIII Dnia Papieskiego.

Patronat honorowy nad marszem objął  Biskup Tarnowski Andrzej Jeż.

W tym roku marsz przejdzie ulicami Tarnowa. Towarzyszyć mu będzie hasło „Promieniowanie Ojcostwa”, które jest także hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego.

Marsz odbywać się będzie w szczególnym czasie – w roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i 40. rocznicy inauguracji pontyfikatu św. Jana Pawła II - Papieża Rodziny. Propagowanie wartości życia od poczęcia jako najcenniejszego daru i zadania oraz silnej, kochającej się rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, chcemy łączyć z afirmacją przywiązania do wartości patriotycznych i zasłuchaniem w nauczanie św. Jana Pawła II.

Współorganizatorami wydarzenia są Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, Parafia Katedralna w Tarnowie oraz Parafia pw. Błogosławionej Karoliny w Tarnowie. Za przebieg całego marszu odpowiedzialna jest bezpośrednio Parafia pw. Błogosławionej Karoliny w Tarnowie.

Początek o godz. 12.00. Mszy św. w Bazylice Katedralnej w Tarnowie przewodniczył będzie bp Władysław Bobowski. Po zakończeniu nabożeństwa, z placu katedralnego ulicami Tarnowa - Katedralną, Wałową, Lwowską, W. Orkana i M. Dąbrowskiej - udamy się w kierunku kościoła Bł. Karoliny, gdzie będzie realizowany dalszy program (m.in. poczęstunek, wspólne rodzinne, śpiewanie dla Niepodległej).

Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w celu publicznego dawania świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie potomstwa.

Ogromna w tym rola mediów. Pragniemy gorąco zachęcić i zaprosić Państwa do włączenia się w propagowanie tych wartości za pośrednictwem Państwa mediów. Prosimy o zamieszczenie na łamach redagowanych przez Państwa gazet, portali internetowych, fal radiowych i  przekazów telewizyjnych informacji anonsujących tarnowski Marsz dla Życia i Rodziny. Prosimy także o bycie razem w nami podczas marszu.

W sprawach dotyczących  marszu można kontaktować się pisząc na adres:  marsz2018(at)diecezja.tarnow.pl lub telefonicznie
1)z  ks. Piotrem  Cebulą - Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej
w Tarnowie -  tel. 14-63-17-360
2)z ks. Lesławem Wąchałą – Parafia pw Błogosławionej Karoliny w Tarnowie  - 721 11 12 43
3)z Moniką Marsy - Parafia pw Błogosławionej Karoliny w Tarnowie – 503 38 25 37

Czytany 446 razy
Odsłon artykułów:
13338046

Odwiedza nas 324 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…