poniedziałek, 24 wrzesień 2018 09:10

Akcje strażackie w towarzystwie wichury

Napisał

Do regionu wtargnął silny wiatr towarzyszący niżowi Fabienne. Jednostki strażackie okolicy interweniowały wielokrotnie.

Dzisiejsza noc i poranek były niespokojne dla mieszkańców okolicy. Wiatr utrudnił poruszanie się po drogach, a także przerwał dostawę prądu elektrycznego.

Awarie linii energetycznych zanotowano m.in. w następujących miejscowościach: Jodłowa, Dzwonowa, Słotowa, Lubcza, Tuchów, Bistuszowa, Zalasowa, Joniny, Wola Lubecka, Szynwałd, Skrzyszów Zwiernik, Olszyny, Pogórska Wola.

Wyjątkowo dużo pracy i mało snu mieli strażacy. Oto niektóre akcje:

W poniedziałek jednostka straży z Poręby Radlnej została zadysponowana do powalonego drzewa na drodze wojewódzkiej 977. Później musieli wyjechać do powalonego drzewa przy wjeździe do DPS w Nowowdworzu. W niedługim czasie czekało kolejne drzewo, które blokowało przejazd do dworku w Porębie Radlnej.

Ochotnicy z Jonin zaraz po północy wyruszyli, aby usunąć drzewo na drodze powiatowej w kierunku Ryglic. Rano musieli zorganizować objazd na drodze z powodu naprawy linii wysokiego napięcia uszkodzonych przez wiatr.

OSP Siedliska także usuwała drzewa. Zdarzenia dotyczyły Lubaszowej i Jodłówki Tuchowskiej.

Straż z Zalasowej wyjechała natomiast na ul. Tuchowską do powalonego drzewa oraz na ul. Karpacką do powalonego drzewa na samochód osobowy.

Rano do powalonych drzew wyjechali również ochotnicy z Piotrkowic.

Na ul. Rolniczej, ul. Wołowej w Tuchowie oraz w Buchcicach (drzewo przewrócone na ogrodzenie przy szkole) pracowała straż z Tuchowa. Popołudniu i wieczorem ochotnicy z Tuchowa zostali wezwani z wozem drabinowym do Dąbrówki Szczepanowskiej i Tarnowa.

Dodajmy też o wcześniejszych akcjach tej jednostki. W sobotę w Łękawce doszło do zdarzenia, w którym uczestniczył quad. Poza dość poważnymi uszkodzeniami pojazdu, nikomu z podróżujących nic się nie stało. W sobotę w ciągu DW977 na wysokości Lasu Piotrkowickiego miało miejsce dachowanie samochodu osobowego. Tutaj również obyło się bez osób poszkodowanych. W piątek w Tuchowie (Brzozówki) miał miejsce pożar traw i nieużytków zagrażający zabudowaniom gospodarczym.

Info: własne, OSP Tuchów, OSP Zalasowa, OSP Joniny, OSP Piotrkowice, OSP Siedliska, OSP Poręba Radlna

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 1083 razy
Odsłon artykułów:
13357121

Odwiedza nas 108 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…