środa, 19 wrzesień 2018 10:48

Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką

Napisał

W poniedziałek z samego rana policjanci Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, wspólnie z maskotką firmy „Sufigs“ - gigantyczną mrówką wyruszyli w drogę, na spotkanie z pierwszoklasistami.

Odwiedzili szkołę podstawową nr 5, 8 i 15 w Tarnowie, gdzie uczyli dzieci jak bezpiecznie dotrzeć i wrócić ze szkoły oraz przypomnieli potrzebę zakładania odblasków podczas poruszania się w obrębie dróg. Wszystkie maluchy otrzymały słodką niespodziankę i co ważne - kamizelki odblaskowe, dzięki którym będą widoczne po zmroku.

Przez najbliższy miesiąc tarnowscy policjanci prowadzący akcję „Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką“, dotrą z wielką, pluszową mrówką do blisko 80 szkół podstawowych na terenie Tarnowa i powiatu tarnowskiego i wyposażą prawie 2 tysiące pierwszoklasistów w elementy odblaskowe, zapewniające im bezpieczeństwo na drogach.

Policjanci wydziału prewencji i ruchu drogowego tarnowskiej komendy miejskiej, wspólnie z partnerem, firmą „Sufigs” z Tarnowa rozpoczęli akcję „Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką“ dedykowaną dzieciom, które w tym roku rozpoczęły naukę w pierwszych klasach szkół podstawowych.

Celem zaplanowanego cyklu spotkań jest uświadomienie młodym użytkownikom dróg zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać codziennie w drodze do i ze szkoły oraz edukacja w zakresie skutecznego ich unikania. Zajęcia obejmują część teoretyczną i praktyczną. Dzieci uczą się zasad bezpiecznego korzystania z przejść dla pieszych i sygnalizacji świetlnej, poznają znaki drogowe i obowiązujące pieszych oraz rowerzystów przepisów ruchu drogowego. Następnie ćwiczą nabyte umiejętności w praktyce. Pomagają im przy tym ufundowane przez partnera akcji materiały edukacyjne, m.in. mobilna „zebra“. Ważnym punktem spotkań z policjantami, jest również utrwalanie w świadomości młodych potrzeby używania odblasków po zmroku.

Wybór szkół, które odwiedzą policjanci jest nieprzypadkowy. Na potrzeby rozpoczętej wczoraj akcji, wytypowano blisko 80 placówek oświaty z terenu Tarnowa i powiatu tarnowskiego, położonych w rejonie ruchliwych i niebezpiecznych dróg.

Warto również wspomnieć, że „Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką“, orgaznizowana przez tarnowską Policję już po raz czwarty, wpisuje się w długofalową strategię mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników dróg.

Od samego początku partneruje nam firma „Sufigs“ w Tarnowie. Dzięki jej pomocy i wsparciu z roku na rok udaje się dotrzeć do coraz większej liczby szkół. W tegorocznej odsłonie akcji, wyposażonych w elementy odblaskowe zostanie blisko 2 tysięcy pierwszoklasistów.

Foto, info: KMP w Tarnowie

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 566 razy
Odsłon artykułów:
13357190

Odwiedza nas 133 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…