piątek, 14 wrzesień 2018 15:00

Pieniądze na odnawialne źródła energii

Napisał

Gmina Tarnów otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 700 tys. zł na instalację odnawialnych źródeł energii.

Gmina Tarnów za pośrednictwem Stowarzyszenia Zielony Pierścień Tarnowa otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 700 tys. zł na instalację odnawialnych źródeł energii, czyli paneli fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych i pomp ciepła dla mieszkańców.

Uzyskanie dofinansowania było możliwe dzięki członkostwu gminy Tarnów w Stowarzyszeniu Zielony Pierścień i tym samym udziałowi w projekcie „Ekopartnerzy na rzecz słonecznej energii Małopolski” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020.

W programie uczestniczy łącznie 35 gmin z terenu województwa małopolskiego. Całość inwestycji ma wartość 1 mln 312 tys. zł. Osoby chętne na instalację odnawialnych źródeł energii mogą liczyć na połowę dofinansowania.

Nabór więc został zakończony w listopadzie 2017 r. W latach 2019–2020 nastąpi realizacja zadania. W gminie Tarnów 66 właścicieli budynków starało się o dofinansowanie na panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne oraz pompy ciepła. Gmina utworzyła listę osób oczekujących w razie rezygnacji mieszkańców, którym zostało dofinansowanie przyznane, czy wynikającą z oszczędności spowodowanych niższymi kosztami zadania.

Info: UG Tarnów

Czytany 521 razy
Odsłon artykułów:
13073015

Odwiedza nas 324 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…