wtorek, 14 sierpień 2018 11:37

Ćwiczenia strażackie

Napisał

W Skrzyszowie odbyły się ćwiczeniach z zakresu ratownictwa wodnego. Kronika strażacka.

12 sierpnia strażacy OSP Lubcza, OSP Skrzyszów, OSP Joniny i OSP Olszyny wzięli udział w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa wodnego, które miały miejsce na zbiorniku retencyjnym "Korzeń" w Skrzyszowie. Przećwiczone zostały różne taktyki oraz techniki ratownicze m.in. rzut rzutką ratowniczą i kołem ratunkowym, podjęcie osoby poszkodowanej z wody a następnie ewakuacja na brzeg, holowanie osoby poszkodowanej. Nad prawidłowym przebiegiem ćwiczeń czuwał st. kpt. Robert Niczyporuk z KM PSP w Tarnowie. Działania były prowadzone w oparciu o zasadę 5D Dowołaj! Dosięgnij! Dorzuć! Dowiosłuj! Dopłyń! 

12 sierpnia w Jodłowej odbył się turniej piłki nożnej dla dzieci z okazji otwarcia Jodłowskiej akademii piłkarskiej "DIAMENT". W wydarzeniu tym uczestniczyli strażacy z okolicznych jednostek.

Ochotnicza Straż Pożarna w Tuchowie przygotowała organizuje wypoczynek w formie obozu dla 54-osobowej grupy dzieci i młodzieży. Projekt pn. „Przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo-gaśniczych” uzyskał od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji ponad 21 tys. zł dofinansowania. Dzieci i młodzież już za kilka dni rozpoczną wypoczynek w Domu Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej.

11 sierpnia na budynku kościoła w Zalasowej przeprowadzono ćwiczenia z gaszenia pożarów. W założeniu tematem był pożar wieży kościoła po uderzeniu pioruna. Oprócz sprawdzianu umiejętności ratowniczych, strażacy mogli poznać miejscowy budynek kościoła.

Druhowie z kilku jednostek powiatu dębickiego 5 sierpnia zabezpieczali VII Rajd Stomil.

180 tys. zł otrzymała jednostka z Łęk Górnych na zakup nowego samochodu ratowniczo - gaśniczego.

Info: OSP Tuchów, OSP Zalasowa, OSP Lubcza, OSP Łęki Górne, OSP Błażkowa

Foto: OSP Lubcza

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 751 razy
Odsłon artykułów:
13495072

Odwiedza nas 200 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…