piątek, 10 sierpień 2018 16:33

Nawałnica nad okolicą

Napisał

W wielu miejscowościach okolicy przeszła burza. Dość groźnie wyglądało to np. na Dzwonowej.

Z relacji świadka i na podstawie nadesłanych zdjęć wynika, że w miejscowości Dzwonowa doszło wręcz do oberwania chmury. Silny wiatr połamał drzewa.

Według mapy radarowej, która znajduje się poniżej, silny deszcz przeszedł m.in. nad Tuchowem, Wolą Lubecką, Zwiernikiem, Słotową, Pilznem, Jodłową, Czermną, Szerzynami. Z kolei w niektórych miejscach wcale nie padało.

Według prognoz, silne opady deszczu mogą pojawić się ponownie dziś, a także jutro. Powoli nastąpi znaczne ochłodzenie. Wszystko to za sprawą nadciągającego niżu Oriana.

Do awarii linii energetycznych doszło m.in. w Jodłowej, Przeczycy, Chotowej, Kamienicy Dolnej, Szynwałdzie, Skrzyszowie, Buchcicach, Ładnej, Łękawicy, Nowodworzu, Pogórskiej Woli, Porębie Radlnej, Tarnowcu, Zawadzie.

Strażacy interweniowali m.in. w Dąbrówce Tuchowskiej (złamane drzewo obok przystanku autobusowego), Pilźnie przy ul. Staszica (powalone drzewo), Bielowach, Pogórskiej Woli.

Dziś po raz pierwszy został uruchomiony alert RCB (rządowe centrum bezpieczeństwa), czyli SMS-owy system powiadamiania o zagrożeniach w Polsce. Będzie on rozwijany w najbliższych miesiącach. Więcej: rcb.gov.pl

Foto: Sławomir Nyznar

Artykuł może być aktualizowany.

Tak wyglądała na mapie radarowej burza nad okolicą:

Źródło mapy: pogodynka.pl

Czytany 3286 razy
Odsłon artykułów:
13405108

Odwiedza nas 127 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…