piątek, 10 sierpień 2018 11:17

Z tradycją i koncertem Lady Pank

Napisał

Już w najbliższy weekend 11 i 12 sierpnia Gmina Tarnów zaprasza na jedno z największych wydarzeń kulturalnych w całym regionie - Dożynki Gminy Tarnów. Gwiazdą wieczoru będzie LADY PANK.

Na muzycznej scenie pojawią się również gwiazda disco polo KORDIAN oraz z góralskim folklorem KAPELA PIECZARKI. Organizatorzy jak zawsze przygotowali moc atrakcji z tradycyjnymi obrzędami, darmowym poczęstunkiem i wesołym miasteczkiem na czele.

Dwudniowe świętowanie na stadionie w Zbylitowskiej Górze to dziękczynna modlitwa, ludowe obrzędy, swojskie jadło i przede wszystkim moc atrakcji dla każdego. Dożynki rozpoczną się już w sobotę. Na przybywających czeka w ten dzień dożynkowy festyn, na którym zagrają kapele ludowe. Gwiazdą wieczoru będzie Kapela Pieczarki, a ze sceny popłyną nuty góralskiego folku. Pierwszy dzień dożynek zakończy zabawa taneczna.

Główne świętowanie rozpocznie się w niedzielę polową Mszą Świętą, po której będą tradycyjne obrzędy i konkurs wieńca dożynkowego. Wszyscy będą mogli również za darmo skosztować dziczyzny, bigosu, wiejskich wyrobów i wędlin oraz tradycyjnych ciast. Na wszystkich przybywających będzie czekała moc stoisk wystawienniczych czy loteria fantowa z cennymi nagrodami. Nie tylko najmłodszych zaprasza zaś już od 11 sierpnia wesołe miasteczko.

Dożynkowa niedziela to również duże święto muzyczne. Na góralskie nuty z rytmami disco zaprosi Kordian ze swoją „Dziewczyną z gór”. Następnie usłyszymy „Zawsze tam, gdzie Ty”, czyli łączący pokolenia Lady Pank i ich największe przeboje – „Tacy sami”, „Na co komu dziś”, „Mniej niż zero”.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców regionu do świętowania dożynek z gminą Tarnów. Przygotowaliśmy niezwykle atrakcyjny program, i co najważniejsze zarówno wstęp jak i większość atrakcji, dzięki wsparciu sponsorów jest darmowa – zachęca do uczestnictwa w dożynkach Anna Pieczarka dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.

Starostami dożynek są: Katarzyna Tofilska z Nowodworza i Antoni Batko z Błonia.

Czytany 817 razy
Odsłon artykułów:
13401541

Odwiedza nas 261 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…