środa, 08 sierpień 2018 13:29

Z wojskowym piknikiem i zespołem BOYS

Napisał

15 sierpnia odbędą się powiatowe obchody Rocznicy Bitwy Warszawskiej w Woli Rzędzińskiej.

Kawaleria, ułani, piechurzy, węgierscy huzarzy, mundury, broń, armata, czołg, rycerze a na zakończenie koncert gwiazdy disco polo zespołu BOYS. Na tak niezwykłe połączenie historii z popularną muzyką zapraszają Wójt Gminy Tarnów i Starosta Tarnowski już 15 sierpnia do Woli Rzędzińskiej w ramach Obchodów Rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Organizatorzy zachęcają do przybycia już od godzin popołudniowych, gdzie wydarzenie rozpocznie się defiladą przez miejscowość grup rekonstrukcji historycznej. W tym roku zapowiada się ona niezwykle widowiskowo, gdyż będzie okazja zobaczyć m.in. kawalerię, ułanów, węgierskich huzarów, piechotę, a nawet armatę przeciwpancerną i czołg. Następnie na miejscowym stadionie LKS „Wolania” historyczne widowisko – wojskowy piknik. Będą pokazy kawaleryjskich umiejętności, broni, wyposażenia, strzelanie z armaty, prezentacja współczesnego wojska, pojedynki rycerskie, nauka strzelania z łuku i replik broni i wiele innych wojskowych atrakcji. Na wszystkich czeka też poczęstunek wojskową grochówką i wiele innych atrakcji.

Po historycznym pikniku wojskowym przyjdzie czas na koncert gwiazdy disco polo zespołu BOYS. I każdy będzie mógł zaśpiewać tak znane hity jak „Jesteś szalona”, „Wolność”. Szczegóły wydarzenia na stronie internetowej gminy Tarnów.

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 971 razy
Odsłon artykułów:
13356060

Odwiedza nas 95 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…