poniedziałek, 06 sierpień 2018 11:10

Śmierć rowerzysty

Napisał

W Łękach Dolnych kierująca daewoo potrąciła rowerzystę. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Kronika wypadków i akcji strażackich.

Śmiertelny wypadek w Łękach Dolnych

W sobotę około godz. 16, dyżurny dębickiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Łękach Dolnych. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierująca samochodem daewoo tico potrąciła rowerzystę, który wjechał na jezdnię z drogi podporządkowanej. Rowerzysta, 67-letni mieszkaniec Łęk Dolnych poniósł śmierć na miejscu. Kierująca daewoo 42-letnia mieszkanka Żdżar oraz jej 8-letni pasażer nie ucierpieli w wypadku. Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało trzeźwość kierującej. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia zabezpieczyli materiał dowodowy pozwalający na dokładne wyjaśnienie okoliczności wypadku.

Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Pilźnie. 

Wypadek w Kołaczycach
 
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dziś w nocy w Kołaczycach, na drodze krajowej nr 73. Osobowy volkswagen zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym. W zdarzeniu ucierpiały dwie osoby.

Około godz. 1.40 dyżurny jasielskiej komendy Policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w Kołaczycach. Ze wstępnych informacji wynikało, że na drodze krajowej nr 73, osobowy volkswagen czołowo zderzył się z ciężarówką. 

Policjanci wykonujący czynności na miejscu wypadku ustalili wstępnie jego przebieg. Kierujący osobowym volkswagenem, 20-letni mieszkaniec gminy Kołaczyce, jadąc drogą krajową nr 73, w kierunku Kołaczyc, zjechał na lewy pas jezdni wprost pod nadjeżdżające z przeciwnego kierunku ciężarowe Volvo z przyczepą. 

Obaj kierujący byli trzeźwi, z obrażeniami zostali przetransportowani do jasielskiego szpitala. Policjanci sporządzili dokumentację fotograficzną i wykonali oględziny. W toku prowadzonego postępowania będą ustalać dokładne okoliczności i przyczyn wypadku. 

Wypadek w Pilźnie

W niedzielę przed południem na skrzyżowaniu ul. Kraszewskiego i ul. Paderewskiego w Pilźnie doszło do zderzenia czołowo bocznego dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 3 osoby. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia wydobyciu osoby poszkodowanej z pojazdu przy użyciu ciężkiego zestawu hydraulicznego i przekazaniu osoby zespołowi ratownictwa medycznego.

 

Inne akcje ratownicze

Straż z Tuchowa była wezwana do powalonego drzewa przy ul. Ryglickiej. W Tuchowie doszło do podtopień w związku z dużymi opadami deszczu, które miały miejsce późnym popołudniem. 

Strażacy z Jonin popołudniu usunęli sporych rozmiarów drzewo, które spadło ze skarpy na drogę powiatową. 

W niedzielę ochotnicy z Poręby Radlnej gasili ściernisko w swojej miejscowości.

Strażacy z Siedlisk koło Tuchowa pod koniec minionego tygodnia usuwali kilka gniazd owadów, m.in. szerszeni w klasztorze w Lubaszowej. Z kolei ochotnicy z Lubczy usuwali niebezpieczne owady w miniony piątek.

 

Info: KPP w Dębicy, KPP w Jaśle, OSP w Pilźnie, Joninach, Tuchowie, Porębie Radlnej, Siedliskach, Lubczy

Foto: OSP Pilzno

Czytany 1170 razy
Odsłon artykułów:
13402338

Odwiedza nas 207 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…