sobota, 07 lipiec 2018 08:48

Pożary, szerszenie, wypadek

Napisał

W piątek w Lubczy spłonęło 2 ha pola. Kronika akcji strażackich.

W piątek 6 lipca popołudniu doszło do poważnego pożaru w miejscowości Lubcza. Strażacy z Lubczy, Kowalowej i PSP Tarnów - Siedliska przez dłuższy czas gasili pole z trawą w pobliżu lasu Ptasznik na Czarnej Wsi. Zagrożone były okoliczne domy i las. Spłonęło ok. 2 hektary pola.

W piątek strażacy z Pilzna usunęli gniazdo szerszeni na placu zabaw przy ul. Niepodległości. Z kolei ochotnicy z Woli Lubeckiej usunęli gniazda os i szerszeni na Górze Kokocz.

W czwartek 5 lipca rano straż z Tuchowa, PSP Tarnów - Siedliska oraz inne jednostki ratownicze wyjechały do wypadku w gminie Pleśna. Na przejeździe kolejowym (z instalacją świetlną i dźwiękową) w miejscowości Woźniczna doszło do zderzenia pociągu osobowego relacji Kraków – Krynica z karawanem firmy pogrzebowej, w którym znajdował się kierowca. Pociąg uderzył w tył karawanu odrzucając go na niewielką odległość. Kierowcy samochodu oraz obsłudze i pasażerom (ok. 50 osób) pociągu nic się nie stało.

5 lipca straż z Pilzna i PSP z Dębicy gasiła palący się łan zboża w miejscowości Mokrzec. Zniszczeniu uległo ok. pół hektara uprawy rolnej.

4 lipca w Tuchowie przy ul. Wysokiej doszło do pożaru drzewa. Pożar, już przed przybyciem miejscowych strażaków, opanowali okoliczni mieszkańcy. Stara wierzba była miejscem, w którym znajdowało się sporo śmieci. Prawdopodobnie ktoś doprowadził do zapalenia się drzewa i śmieci.

3 lipca przy ul. Długiej w Tuchowie doszło do pożaru nieużytków. Pożar został szybko zgłoszony i strażacy szybko go opanowali. Był on spowodowany awarią prądu na linii energetycznej.

3 lipca, a także 30 czerwca ochotnicy z Siedlisk usunęli gniazda niebezpiecznych owadów w domach mieszkalnych.

Info: OSP Tuchów, OSP Pilzno, OSP Siedliska, OSP Wola Lubecka, OSP Lubcza

Foto: OSP Lubcza

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 1237 razy
Odsłon artykułów:
12916373

Odwiedza nas 175 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…