wtorek, 03 lipiec 2018 08:26

Kolejne inwestycje gminy Tarnów

Napisał

W gminie Tarnów utworzono dwa przedszkola. Wprowadzono do budżetu blisko 3 mln zł. Wójt będzie miał mniejsze wynagrodzenie.

Gmina wiejska Tarnów podczas minionej sesji rady wprowadziła do budżetu pozyskane z zewnątrz za pośrednictwem urzędu wojewódzkiego blisko 3 milionów złotych. z tego powodu podczas obrad obecny był wicewojewoda małopolski Józef Gawron. Ostatnio do gminy trafiło już w sumie 5 mln zł na drogi. 

Zgodnie z decyzją radnych, od września w Porębie Radlnej i Koszycach Wielkich przy miejscowych szkołach podstawowych powstaną publiczne przedszkola. Placówki zostaną otwarte w miejsce dotychczasowych oddziałów przedszkolnych. Przedszkole w Porębie Radlnej docelowo będzie miało dwa oddziały i będzie mogło pomieścić 50 dzieci. Radni zdecydowali także że szkoły podstawowe przekształcą się w Zespoły Szkolno-Przedszkolne, przyjęli również Akty Założycielskie oraz Statuty publicznych przedszkoli.

Radni w myśl rządowego rozporządzenia obniżyli w trakcie czerwcowej sesji wynagrodzenie wójta o 20 %. Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, obniżające wynagrodzenie wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zacznie obowiązywać 1 lipca. Po obniżce włodarz gminy Tarnów Grzegorz Kozioł będzie zarabiał 4800 brutto plus należne dodatki.

Info: UG Tarnów

 

Czytany 344 razy
Odsłon artykułów:
12916421

Odwiedza nas 243 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…