niedziela, 01 lipiec 2018 20:17

Centrum Medyczne w Lubczy otwarte

Napisał

W dniu 30 czerwca 2018 r. otwarto uroczyście nową placówkę medyczną - Centrum Medyczne w Lubczy.

Właścicielem obiektu, który znajduje się w Lubczy – Nagórzu, przy drodze powiatowej w kierunku Woli Lubeckiej, jest Spółka BSS – Berger, Sajdak, Stępień. 

W sobotę 30 czerwca uroczyście otwarto i poświęcono nowy budynek opieki zdrowotnej, który znajduje się w Lubczy – Nagórzu, przy drodze powiatowej w kierunku Woli Lubeckiej.

Uroczystość otwarcia zaszczycili swoją obecnością gospodarz gminy Pan Bernard Karasiewicz, sołtys Lubczy Andrzej Marcinek i Robert Ługowski prezes OSP w Lubczy. Obiekt poświęcił ks. proboszcz Marek Kuzak. Obecni byli również lekarze z sąsiednich ośrodków zdrowia oraz personel medyczny z ośrodków zdrowia w Zalasowej i Lubczy.

Po 2 latach intensywnych prac budowlanych i wykończeniowych powstał nowoczesny obiekt służby zdrowia. W placówce znalazł się w pełni wyposażony gabinet lekarski podstawowej opieki zdrowotnej wraz z gabinetem zabiegowym. Przestronny hol mieści nowoczesną rejestrację, przy której znajduje się monitor systemu kolejkowego regulujący dostęp do lekarza.

Obszerna poczekalnia wita wszystkich pacjentów jasnymi kolorami. W drugiej części poczekalni znajduje się gabinet dentystyczny z rejestracją.

Gabinet został wyposażony w dwa stanowiska, na które składają się w nowoczesne fotele i unity stomatologiczne. Na miejscu znajduje się również urządzenie rentgenowskie zwiększające możliwości diagnostyczne. W budynku Centrum Medycznego znalazła miejsce również apteka, z możliwością wykonywania na miejscu leków recepturowych. Pozwoli to pacjentom na zaopatrywanie się w leki i środki medyczne bez konieczności udawania się po nie do innych miejscowości.

Na zewnątrz obiektu znajduje się wielostanowiskowy parking z wydzielonym miejscem dla osób niepełnosprawnych.

Nowoczesne Centrum Medyczne jest wizytówką służby zdrowia dla Lubczy i całej Gminy Ryglice. Będzie służyło nie tylko mieszkańcom Lubczy, ale także mieszkańcom okolicznych miejscowości.

Na ścianie obok wejścia Centrum Medycznego znajduje się tablica poświęcona pamięci tragicznie zmarłej córki doktora Pawła Sajdaka. Olga Sajdak stała zaledwie u progu pracy w zawodzie lekarza medycyny, niestety zginęła tragicznie.


Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 6130 razy
Odsłon artykułów:
13357127

Odwiedza nas 128 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…