piątek, 22 czerwiec 2018 16:01

Sukcesy szkolne

Napisał

Uczniowie szkół w okolicy mogą poszczycić się kolejnymi sukcesami.

Jan Abramowicz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach otrzymał stypendium Marszałka Województwa Małopolskiego przyznawanego dla szczególnie uzdolnionych uczniów w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki lub przedsiębiorczości. 

Uczennica ZS-P w Zalasowej Gabrysia Gutkowska zajęła trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Skrzypiec i Altówki Antoniego Cofalika w Czasławiu. 

Czworo uczniów ZS-P w Zalasowej w Wojewódzkim Konkursie "Jan Paweł II - Patron Najgodniejszy" otrzymało wyróżnienia oraz pierwsze miejsce w kategorii uczniów klas II-III gimnazjum. 

Uczeń ZSP w Lubczy Błażej Kłusek został laureatem Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”. Jako jeden z siedmiu laureatów spośród 6226 uczestników w kategorii „Beniamin” wziął udział w uroczystości wręczenia dyplomu i nagrody na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

W Zespole Szkół w Lubczy odbył się V Międzypowiatowy Konkurs Przyrodniczy pod tytułem: „Organizm człowieka – zdrowy styl życia”. Do rywalizacji przystąpiło 58 uczniów z 30 szkół z powiatu tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego. Pierwsze miejsce zdobył Wojciech Kurczab z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pogórskiej Woli,

Uczeń ZS Nr 1 w Jodłowej Krzysztof Kaczka zdobył wyróżnienie w konkursie fotograficznym „Ulotne zjawiska uchwycone w obiektywie na terenie Karpackich Parków Krajobrazowych”. 

Dziewczęta i chłopcy ze Szkoły  Podstawowej Nr 1 w Jodłowej zajęli drugie miejsce w Powiatowej Siatkówce Plażowej.  

W Tuchowie odbyły się mistrzostwa powiatu tarnowskiego w lekkiej atletyce. Dziewczęta i chłopcy z CKZiU w Tuchowie zdobyli w klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsca. Najlepszą lekkoatletką zawodów została Weronika Grzenia.

Siatkarki UKS Lider Tuchów pokonały drużynę MKS Ryglice i Jedynkę Tarnów w turnieju rozegranym w Woli Lubeckiej.

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 742 razy
Odsłon artykułów:
12916372

Odwiedza nas 169 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…