wtorek, 12 czerwiec 2018 21:12

Zmiany proboszczów

Napisał

Podobnie jak co roku, biskup tarnowski przyjął rezygnacje proboszczów przechodzących na emeryturę i mianował nowych pasterzy parafii. Wśród nowych proboszczów znalazł się dyrektor radia RDN Małopolska, ks. Jacek Miszczak.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż spotkał się z kapłanami, którzy m.in. przechodzą na emeryturę i z duchownymi, którzy zostają proboszczami. Zmiany nastąpią w 19 parafiach. Dziś ogłoszono 18 nominacji.

Na liście zmian personalnych znalazł się dotychczasowy dyrektor radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz ks. Jacek Miszczak, który został mianowany proboszczem w par. św. Jana Chrzciciela w Łącku.

Odchodzący z probostwa w Łącku ks. Janusz Paciorek otrzymał nominację na proboszcza w par. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu. Ks. Jacek Olszak został mianowany proboszczem w par. Św. Krzyża i MBNP w Tarnowie. Następcą ks.Antoniego Mikruta w Żabnie został ks. proboszcz Jerzy Kawik, dotychczasowy duszpasterz w par. Tymowa. Mury WSD w Tarnowie opuści ks. Leszek Rojowski, pełniący funkcję wicerektora seminarium. Ks. Rojowski został proboszczem par. św. Pawła w Bochni. 

Jak informuje kuria diecezjalna w Tarnowie, zmiany są podyktowane głównie wiekiem emerytalnym kapłanów. Księża proboszczowie obejmą nowe placówki w sierpniu. Po nominacjach proboszczowskich w diecezji będą jeszcze zmiany wśród księży wikariuszy.

Więcej informacji i fotorelacja: Portal Diecezji Tarnowskiej

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 4227 razy
Odsłon artykułów:
12922747

Odwiedza nas 535 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…