środa, 06 czerwiec 2018 11:48

Kolejne inwestycje w gminie Pilzno

Napisał

W gminie Pilzno będą realizowane kolejne inwestycje: remont drogi w Łękach Dolnych, naprawa drogi w Słotowej oraz budowa sali gimnastyczną w Strzegocicach.

Ponad 482 tys. zł wyniesie koszt remontu drogi gminnej (przebiegającej od "starej czwórki" w stronę kaplicy) w Łękach Dolnych. Prace przeprowadzi firma z Dębicy. Zakres robót obejmuje m. in.: remont przepustu pod drogą, wyrównanie istniejącej nawierzchni bitumicznej mieszanką mineralno asfaltową, wykonanie w-wy wiążącej z mieszanki mineralno bitumicznej, wykonanie w-wy ścieralnej z mieszanki mineralno bitumicznej, uzupełnienie poboczy i zjazdów nieutwardzonych mieszanką kruszywa łamanego, wykonanie odwodnienia jezdni, umocnienie dna i skarpy rowu elementami betonowymi, ustawienie barier i poręczy przy wysokich nasypach, wykonanie oznakowania pionowego. Inwestycja jest dofinansowana z budżetu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Firma z Dębicy za  kwotę prawie 693 tys. złotych wykona także remont drogi gminnej "Skarpy" w Słotowej. Firma złożyła najkorzystniejszą ofertę, opiewającą na kwotę prawie 693 tys. złotych. Inwestycja będzie zrealizowana do końca września. Zadanie jest dofinansowane z zewnątrz.

Z kolei inna dębicka firma wybuduje salę gimnastyczną w Strzegocicach. Rozbudowa i przebudowa budynku ZS w Strzegocicach o salę wraz z przewiązką będzie kosztować ponad 4,7 mln złotych. Sala sportowa będzie posiadać boisko o wymiarach 28x15m oraz 2-kondygnacyjne zaplecze. Obiekt zostanie połączony przewiązką ze szkołą. Zakres prac obejmuje również m. in.: przebudowę kotłowni gazowej, stworzenie miejsc postojowych, a w tym 2 dla osób niepełnosprawnych, przebudowę zjazdu z drogi powiatowej Strzegocice-Słotowa, przebudowę ogrodzenia od strony południowej i wschodniej czy rozbiórkę budynku gospodarczego kolidującego z projektowaną salą. Inwestycja jest dofinansowana ze środków europejskich.

Info: UM w Pilźnie

Czytany 449 razy
Odsłon artykułów:
13270630

Odwiedza nas 107 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…