środa, 06 czerwiec 2018 11:24

Ochrona owadów zapylających

Napisał

Nowe pasieki i „hotele” dla dzikich zapylaczy, ogrody z miododajnymi roślinami, czy pikniki promujące pszczelarstwo i jego wyroby – to tylko wybrane małopolskie inicjatywy ekologiczne.

Na 12 projektów, które zostaną zrealizowane dzięki nowemu konkursowi samorządu województwa „Małopolska Pszczoła”, z jego budżetu przeznaczono ponad 477 tys. zł.

W konkursie „Małopolska Pszczoła” chodzi o chronienie pszczół miododajnych oraz innych dzikich owadów zapylających. Chodzi też o ochronę roślin i terenów, które stanowią naturalne, „pszczele pastwiska”. Stąd wśród zgłoszonych do konkursu projektów przeważają te, polegające na odtworzeniu łąk miododajnych, nasadzeniu drzew i krzewów czy tworzeniu nowych pasiek. 

We wszelkie produkty pszczele można będzie zaopatrzyć się podczas Małopolskiego Dnia Pszczoły w gminie Pałecznica.

Jeden z projektów realizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Tarnów. Jest to zadanie o nazwie "Pszczoły to życie - Zrób im miejsce" (18 tys. zł). Na obszarze powiatu tarnowskiego inne projekty podejmą: Stowarzyszenie Wsi Zborowice w Zborowicach gm. Ciężkowice oraz Grupa Odrolnika w gminie Pleśna.

/UMWM w Krakowie/

Czytany 408 razy
Odsłon artykułów:
13270724

Odwiedza nas 114 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…