wtorek, 05 czerwiec 2018 11:07

Memoriał w Zawadzie

Napisał

Blisko 200 osób pobiegło 3 czerwca w Zawadzie, by uczcić w Memoriale Błogosławionego Ojca Zbigniewa Strzałkowskiego.

Wcześniej, w trakcie mszy św. dziękczynnej świadectwo wygłosiła siostra Berta Hernandez, peruwianka, która była świadkiem porwania polskich franciszkanów przez terrorystów. 

Po mszy świętej dziękczynnej za beatyfikację Ojca Strzałkowskiego, która miała miejsce w miejscowym kościele parafialnym, siostra Berta, radna województwa małopolskiego Anna Pieczarka oraz przedstawiciele samorządu gminy Tarnów złożyli kwiaty pod pamiątkową tablicą.

Następnie spotkano się obok miejscowej szkoły podstawowej, skąd wystartowały biegi memoriałowe. Trasa biegów biegła ulicami Zawady na szczycie Góry Świętego Marcina. Bieg został podzielony na cztery kategorie wiekowe, rozgrywany był na różnych trasach, przypisanych odpowiednio do poszczególnych kategorii. Oddzielnie klasyfikowano kobiety i mężczyzn.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Po sportowych zmaganiach organizatorzy zaprosili mieszkańców Zawady i regionu na festyn rodzinny.  Występy na scenie przygotowali uczniowie miejscowej szkoły podstawowej. Nie zabrakło atrakcji dla całych rodzin: loterii fantowej, bufetu, bigosu od samorządu gminnego, konkursów i zabaw. Na zakończenie odbył się wieczór taneczny z zespołem FENIKS.

Organizatorami XV Memoriału Ojca Zbigniewa Strzałkowskiego byli Wójt Gminy Tarnów, społeczność Szkoły Podstawowej w Zawadzie, Prowincja Św. Antoniego i Bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Franciszkanów) z Krakowa, Proboszcz parafii pw. Św. Marcina Biskupa w Zawadzie. Patronat nad Memoriałem objął Biskup Tarnowski Andrzej Jeż.

Więcej informacji i wyniki Memoriału: www.gmina.tarnow.pl

Czytany 374 razy
Odsłon artykułów:
13270740

Odwiedza nas 88 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…