wtorek, 29 maj 2018 11:24

Rusza budowa łącznika A4 Dębica - Wschód

Napisał

11 milionów złotych – tyle będzie kosztować kolejna inwestycja drogowa województwa podkarpackiego w regionie.

Dziś uroczyście wbito łopatę pod budowę nowej drogi. Udział w uroczystości wziął marszałek Władysław Ortyl. W uroczystości udział wzięli także: Lucyna Podhalicz, wicewojewoda podkarpacki, parlamentarzyści, radni województwa podkarpackiego oraz samorządowcy. Marszałek Władysław Ortyl zwrócił uwagę na konieczność inwestowania w nowoczesną infrastrukturę drogową oraz jej znaczenie dla rozwoju Podkarpacia.

W Dębicy autostrada na odcinku A4 Dębica – Wschód (Zawada - Pustynia) zostanie połączona z drogą krajową nr 4 i drogą wojewódzką nr 985.

Inwestycja została dofinansowana kwotą 9,3 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 oraz sumą 1,5 miliona złotych z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Łącznik uzupełni braki w sieci drogowej, przełoży się na wzrost płynności ruchu i dostępności do sieci dróg wyższego rzędu oraz poprawę bezpieczeństwa. Prace przy budowie łącznika do węzła autostradowego Dębica – Wschód zostały podzielone na trzy etapy:

- etap 1 obejmuje budowę skrzyżowania typu rondo (czterowylotowego, jednopasowego), drogi wojewódzkiej 985 i drogi powiatowej 1288R oraz 2509R;

- etap 2 związany jest z przebudową drogi powiatowej nr 1288R na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 985 w miejscowości Pustynia do węzła autostrady A4 Dębica Wschód, z wyłączeniem odcinka w obrębie przejazdu kolejowego;

- etap 3 to rozbudowa drogi powiatowej nr 1288R na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 94 w miejscowości Zawada do węzła autostrady A4 Dębica Wschód, z wyłączeniem odcinka w obrębie wiaduktu drogowego nad linią kolejową wraz z odcinkami dojazdowymi do obiektu.

Info: Samorząd Województwa Podkarpackiego

Dodajmy, że w kwietniu rozpoczęto budowę łącznika Węzła Zachodniego A-4 – Straszęcin – Dębica. Więcej: Rusza budowa łącznika A4 Dębica - Zachód

Czytany 888 razy
Odsłon artykułów:
13270697

Odwiedza nas 252 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…