czwartek, 17 maj 2018 08:53

Sukcesy szkolne i sportowe

Napisał

Uczniowie szkół z okolicy odnieśli kolejne sukcesy w konkursach szkolnych i sportowych.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zalasowej był organizatorem I Konkursu „Mały Gminny Mistrz Ortografii”. Kolejne miejsca zdobyły: 1. Natalia Galas - Ryglice, 2. Kinga Kiermasz - Zalasowa, 3. Daria Morąg - Ryglice, wyróżnienia: Julia Matug - Zalasowa, Daria Bocheńska - Lubcza.

Justyna Gąsiorek z ZSP w Lubczy zdobyła wyróżnienie 1 stopnia w XIII Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krakowie "KRAKUSEK".

Laureatkami XIV Małopolskiego Konkursu Literackiego „Ziemio ojczysta” zostały uczennice SP w Tuchowie. Julia Baran została zdobyła nagrodę 2 stopnia, a Aleksandra Walocha - nagrodę 3 stopnia.

Drużyna chłopców z Lubczy została zwycięzcą gminnego turnieju piłki nożnej.

W wielkopolskim Sypniewie odbywała się Olimpiada Szachowa Młodzieży. W klasyfikacji generalnej do lat 12 zwyciężyła tuchowianka Lena Mróz. Zdobyła puchar i tytuł mistrza Polski na rok 2018. Będzie ona reprezentować Polskę na mistrzostwach Europy w Hiszpanii oraz mistrzostwach świata w Łotwie.

W kwietniu w Dębicy odbyły się „Powiatowe indywidualno-drużynowe biegi przełajowe”. Gminę Jodłowa reprezentowało 6 drużyn ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jodłowej. Najlepiej indywidualnie w biegu na 800 m zaprezentowali się: Patryk Mikrut, który zajął I miejsce i Paweł Papciak - miejsce II. W biegu na 1000 m Jan Kos zajął miejsce III. Patryk i Paweł awansowali indywidualnie na zawody rejonowe w Kolbuszowej. Drużynowo najlepsza była ekipa chłopców z gimnazjum, która zajęła miejsce II na dystansie 1000 mi awansowała na zawody rejonowe. Na podium stanęła również drużyna dziewcząt na dystansie 800 m zajmując miejsce III.