poniedziałek, 14 maj 2018 21:08

Uroczystości strażackie

Napisał

Uroczystości strażackie. Otwarte strażnice. Floriany.

13 maja  w Ciężkowicach odbyły się uroczystości poświęcenia nowego sztandaru Związku Ochotniczych Straży Pożarnej oddziału powiatowego w Tarnowie. Wydarzenie zgromadziło wiele jednostek z powiatu tarnowskiego. W tym dniu świętowano także 110 lat od powstania orkiestry dętej działającej przy OSP Ciężkowice.

12 maja obchodzono jubileusz 60-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Mesznej Opackiej.

11 maja 2018 r. w Centralnym Ośrodku Sportu TORWAR w Warszawie podczas Gali Finałowej II edycji Konkursu FLORIANY wręczono statuetki. W tegorocznej edycji wpłynęło 256 zgłoszeń, z których Kapituła Konkursowa wyłoniła 48 jednostek ochotniczych straży pożarnych w 11 kategoriach. Do finału zakwalifikowały się projekty: OSP w Tuchowie pn. „Tuchowscy strażacy chronią, ratują i świecą przykładem” oraz OSP w Dąbrówce Tuchowskiej pn.„Kreujemy, budujemy i umacniamy aktywne społeczeństwo obywatelskie w gminie Tuchów”.

W Centralnym Ośrodku Sportu TORWAR w Warszawie podczas Gali Finałowej II edycji Konkursu FLORIANY wręczono statuetki dla jednostek z gminy Tuchów. Laureatem w kategorii 3. Ochrona środowiska i ekologia została jednostka OSP Tuchów. Laureatem w kategorii 8. Aktywizowanie seniorów, współpraca pokoleń i integracja społeczna okazała się OSP Dąbrówka Tuchowska.

W dniu 20 maja 2018 r. odbędą się obchody święta „Dnia Strażaka” w Tarnowie, tegoroczne święto wpisuje się w obchody 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 9 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnowie ul. Klikowska 21.

Jednocześnie w ramach tegorocznego święta, jak co roku przez cały maj, tarnowscy strażacy będą prowadzić akcję edukacyjną „Dni otwartych strażnic” mającą na celu zapoznanie uczniów szkół i przedszkolaków naszego miasta i powiatu tarnowskiego z pracą w zawodzie strażaka ze wszystkimi jego tajnikami, oraz pokazaniem warsztatu zawodowego. Tarnowskie strażnice tj. obiekty przy ul. Klikowskiej 39, ul. Błonie 2 A, oraz Posterunek JRG Nr 2 w Siedliskach są otwarte dla wszystkich grup zorganizowanych. Grupy zainteresowane zobaczeniem strażnic, proszone są o wcześniejsze telefoniczne ustalenie terminu wycieczki:

Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza Nr 1, Tarnów ul. Klikowska 39 - tel. 014/6317049
Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza Nr 2, Tarnów ul. Błonie 2 A - 014/6317118
JRG Nr 2 Posterunek w Siedliskach - 014/6527112.

Uroczysty apel z okazji Święta „Dnia Strażaka” zostanie przeprowadzony na Placu Ofiar Katynia w Tarnowie – przy Grobie Nieznanego Żołnierza

Info: OSP Tuchów. OSP Dąbrówka Tuchowska, OSP Joniny.

Czytany 634 razy
Odsłon artykułów:
13071185

Odwiedza nas 280 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…