poniedziałek, 14 maj 2018 09:05

Kolejne nominacje i medale judoków

Napisał

Tuchowscy judocy zdobyli trzy nominacje oraz trzy medale w mistrzostwach w Bytomiu.

W Bytomiu w dniach 21.04. i 12.05.2018 r. odbyły się dwa turnieje Regionu IV dla czterech województw (małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i śląskiego), kwalifikujące zawodników do Finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W eliminacjach uczestniczyła czwórka tuchowskich juniorów młodszych podopiecznych trenera Marka Srebro. Trzech z nich wywalczyło awans do Mistrzostw Polski.

Rafał Schabowski w kategorii wagowej (+90 kg) - dwa razy 2 miejsce
Karol Knapik (60 kg) - 5 i 3 miejsce
Jakub Poręba ( 90 kg) - 4 i 5 miejsce

Finały OOM odbędą się 1-2 06.2018 r. w Pile.

Bytom był również miejscem zmagań w dniu 13.05.2018 r. Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików Regionu IV. W zawodach uczestniczyła trójka zawodników trenera Marka Srebro. Hubert Starzyk (73 kg - 15 zawodników) wywalczył brązowy medal, wygrywając trzy pojedynki z J. Świątkowskim (Czarni Bytom), D.Rogiem (Polonia Rybnik), N.Nomelskim (Cz. Bytom).

Nicoletta Zduń (52 kg.- 7 zawodniczek) - brązowy medal, wygrywając z M.Woś (Ahinsa Tarnowskie Góry) i Z.Zalewską (Centrum Wisła).

Trzeci zawodnik Filip Wantuch (46 kg. -7 zawodników) okazał się najlepszym w swojej kategorii wagowej, wygrywając w fazie grupowej z J.Świerczkiem (Tora Wierzchosławice), K.Bursztynowiczem (AZS Gliwice), a w półfinale z A.Walkiewiczem (Wierzchosławice). W walce finałowej pokonał ponownie J. Świerczka (przed czasem) zdobywając złoty medal.