środa, 09 maj 2018 10:03

Prowadzili nielegalną działalność

Napisał

Tarnowscy policjanci przedstawili mieszkańcowi powiatu tarnowskiego zarzuty wystawienia nieprawdziwych faktur. Inny mężczyzna usłyszał ponad cztery tysiące zarzutów za sprzedaż nielegalnych leków.

Nieuczciwy przedsiębiorca

Wystawiając nierzetelne faktury opiewające na kwotę ponad 1.700.000 złotych doprowadził Skarb Państwa do strat finansowych sięgających niemal 150 tysięcy złotych.

Pod koniec kwietnia policjanci Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie realizując zagadnienia przestępczości gospodarczej przedstawili 36-letniemu mieszkańcowi powiatu tarnowskiego zarzuty wystawienia nieprawdziwych faktur za wykonanie usług budowlanych, monterskich, serwisowych. Mężczyzna prowadzący działalność gospodarczą na terenie powiatu tarnowskiego wystawiał firmie z Małopolski faktury na usługi, których nigdy nie wykonywał. Właściciel tej firmy pozyskane, nieprawdziwe faktury księgował jako wykonane usługi i w ten sposób zawyżał koszty ponoszone przez własną firmę. Następnie faktury były przedstawiane w urzędzie skarbowym, by odzyskać podatek VAT, który tak naprawdę nigdy nie został odprowadzony do budżetu państwa. W 2014 roku uszczuplenie to wyniosło ponad 148 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzuty poświadczenia nieprawdy w dokumentach, wystawianie nierzetelnych faktur,  podawanie nieprawdziwych danych podatkowych, uzyskiwanie bezpodstawnego zwrotu podatku. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tarnowie.

Nielegalne tabletki

Prowadząc sprzedaż internetową produktów leczniczych niedopuszczonych do sprzedaży w Polsce, uczynił sobie stałe źródło dochodu. Usłyszał ponad cztery tysiące zarzutów. Grozi mu wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą realizując ustalili, że 40-letni tarnowianin prowadził działalność handlową na terenie Tarnowa polegającą na sprzedaży internetowej produktów leczniczych nie posiadając do tego odpowiedniego zezwolenia. Z działalności tej uczynił sobie stałe źródło dochodu. Dodatkowo oferowane produkty o nazwach „Kamagra”, Valif 20”, „Lovegra”, „Cialis” i inne nie były dopuszczone do sprzedaży na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Proceder trwał kilka lat.

Materiał dowodowy zebrany podczas trwania dochodzenia pozwolił na jego zakończenie pod koniec kwietnia i  przedstawienie podejrzanemu w sumie  4255 zarzutów. Dotyczą one m.in. fałszowania dokumentów (art. 270 kk),  wprowadzania do obrotu podrobionych towarów (art. 305 ust. 3 Ustawy z dnia 30 czerwca 2000 roku – prawo własności przemysłowej), wprowadzania do obrotu produktu  leczniczego bez pozwolenia na dopuszczenie do obrotu  i  podejmowania działalności gospodarczej w zakresie obrotu produktami leczniczymi bez zezwolenia (art. 124 i 125 ust. 2 Ustawy z dnia 6 września 2001 roku Prawo farmaceutyczne). Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Info: KMP w Tarnowie

Czytany 762 razy
Odsłon artykułów:
13176839

Odwiedza nas 274 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…