poniedziałek, 07 maj 2018 11:18

Turniej BRD

Napisał

Na terenie powiatu tarnowskiego zostały zorganizowane powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jak co roku dzieci oraz młodzież rywalizowała o miano najlepszego, a policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przy pomocy uczniów klas policyjnych ocenia ich umiejętności.

W tym roku eliminacje odbyły się w następujących miejscach:

- szkoły gimnazjalne z terenu powiatu ziemskiego. Eliminacje odbyły się w szkole podstawowej w Gromniku. Startowało 8 trzyosobowych drużyn. Najlepszą okazała się reprezentacja Gimnazjum w Gromniku, 2-gie miejsce Gimnazjum w Zakliczynie, 3-cie miejsce Gimnazjum w Zalasowej. Najlepszym zawodnikiem turnieju został reprezentant Gimnazjum w Gromniku Kacper Bienias.

- 25 kwiecień: szkoły podstawowe z terenu powiatu ziemskiego. Eliminacje odbyły się w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Zalasowej. Startowało 19 czteroosobowych drużyn. Najlepszą okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Wietrzychowicach, 2-gie miejsce SP w Gromniku, 3-cie miejsce SP w Rzepienniku Marciszewskim. Najlepszym zawodnikiem turnieju została reprezentantka SP w Wietrzychowicach Weronika Mądrzyk.

- 26 kwiecień: szkoły gimnazjalne i podstawowe z terenu powiatu grodzkiego. Eliminacje odbyły się w szkole podstawowej nr 15 oraz w hali widowiskowo – sportowej TOSIR w Tarnowie przy ul. Krupniczej. Startowały 2 drużyny gimnazjalne oraz 7 drużyn szkół podstawowych. Wśród gimnazjów najlepszą okazała się reprezentacja Gimnazjum nr 1 w Tarnowie, 2-gie miejsce Gimnazjum nr 4 w Tarnowie. Najlepszym zawodnikiem turnieju gimnazjalnego został reprezentant Gimnazjum nr 1 Marcel Nosek. Rywalizację szkół podstawowych wygrała reprezentacja SP nr 14, 2-gie miejsce SP nr 10, 3-cie miejsce SP nr 17. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem okazała się Nadia Rodak – SP nr 10 w Tarnowie.

Dodatkowo podczas eliminacji w Zalasowej odbył się pokaz ratownictwa drogowego zorganizowany przez miejscową OSP. Druhowie prowadzili akcję ratowniczą na miejscu wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla.

Na obiektach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego. W zawodach brało udział łącznie 8 reprezentacji szkół z powiatu ziemskiego oraz grodzkiego. Wśród szkół z powiatu ziemskiego najlepszą okazała się reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie, natomiast wśród szkół z Tarnowa – I drużyna Zespołu Szkół Technicznych (z tej szkoły startowały dwie drużyny). Najlepszym zawodnikiem turnieju został reprezentant gospodarzy Bartłomiej Wypasek.

Dla najlepszych drużyn w każdym z finałów ufundowano atrakcyjne nagrody, puchary i pamiątkowe dyplomy.

Równolegle do eliminacji turnieju BRD na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie i Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Zalasowej odbyła się akcja pt. „Lekcje BRD z Fundacją PZU w regionie Tarnowa, Brzeska i Nowego Sącza.

Zwycięzcy poszczególnych eliminacji będą startować w finale wojewódzkim.

Więcej informacji: KMP w Tarnowie