niedziela, 06 maj 2018 21:13

Grzegorz Warchoł zwycięzcą KWK

Napisał

W niedzielne popołudnie w okolicach Ryglic rozegrany został trzeci, finałowy odcinek 1. edycji Karpackiego Wyścigu Kurierów Dla Amatorów. Najlepszym kolarzem okazał się Grzegorz Warchoł z Koszyc Wielkich.

Ostatniego dnia zmagań w KWK Amatorów na kolarzy czekał najtrudniejszy z etapów. Na liczącą 72 kilometry trasę składały się dwie duże rundy z ciężkimi, stromymi podjazdami. Zaraz po starcie z Rynku w Ryglicach wyścig skierował się na południe ku Galii Górnej (Ostry Kamień), gdzie na 3. kilometrze czekała już pierwsza górska premia. Dalej kolarze wspinali się pod Kowalową (12. kilometr), piekielnie ciężki Kokocz (23. kilometr), po czym zjeżdżali w stronę Zalasowej, by następnie wrócić do Ryglic i powtórzyć całe okrążenie. 

Pogoda ponownie nie zawiodła i stworzyła Amatorom idealne warunki do ścigania. Było ciepło i słonecznie, nic tylko brać rower i jechać. Z kolei krajobrazy roztaczające się z każdego z kolejnych wzniesień robiły ogromne wrażenie na każdym.

Ponieważ pierwszy z podjazdów rozpoczynał się tuż po starcie, stawka zawodników bardzo szybko się podzieliła. Na prowadzenie wysunęła się trójka kolarzy jadąca w koszulkach liderów klasyfikacji generalnej, punktowej i górskiej – Grzegorz Warchoł, Daniel Augustyn i Tomasz Niedźwiedzki, którym towarzyszyli Maciej Bochenek, Dariusz Dudziński i Kacper Romanowski. Szóstka między sobą rozgrywała kolejne premie wyznaczone na trasie.

Na zjazdach od czołówki odstawał Bochenek, ale gdy tylko szosa ponownie zaczynała się piąć ku niebu, powracał do stawki. Z kolei lider wyścigu Warchoł na ostatniej górskiej premii miał problemy techniczne, ale szybko zdołał się z nimi uporać i nie stracił kontaktu z grupą.

O etapowym zwycięstwie zadecydował finisz z grupy, ale niespodzianki nie było. Najszybszy na Rynku w Ryglicach okazał się zawodnik w żółtej koszulce Lotto, Grzegorz Warchoł, który tym samym zakończył rywalizację w 1. Karpackim Wyścigu Kurierów Dla Amatorów ze 100-procentową skutecznością. Tarnowianin wygrał wszystkie trzy etapy i triumfował w końcowej klasyfikacji generalnej oraz klasyfikacji punktowej Gaz-System. Koszulka zwycięzcy klasyfikacji górskiej CCC trafiła zaś do Tomasza Niedźwiedzkiego. 

2. etap – 6 maja: Ryglice – Ryglice, 72km

Zwycięzca etapu: Grzegorz Warchoł (Niestowarzyszony)

Zwycięzca klasyfikacji generalnej Lotto: Grzegorz Warchoł (Niestowarzyszony)

Zwycięzca klasyfikacji punktowej Gaz System: Grzegorz Warchoł (Niestowarzyszony)

Zwycięzca klasyfikacji górskiej CCC: Tomasz Niedźwiedzki

Fotorelacja, wywiad ze zwycięzcą wyścigu:

Info: KWK, foto: J. Siemek, M. Piątek

Więcej informacji: Oficjalna strona KWK 

Czytany 1913 razy
Odsłon artykułów:
13278093

Odwiedza nas 1454 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…