wtorek, 10 kwiecień 2018 10:21

Wydarzenia strażackie

Napisał

Krwiodawstwo, pielgrzymka, Wielkanoc, pożegnanie zmarłych druhów. Kronika strażacka.

Zmarł Paweł Karpiel, były Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego w Tarnowie. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 7 kwietnia w Kaplicy przy Cmentarzu Parafialnym w Tarnowie - Rzędzinie.

7 kwietnia w wieku 52 lat na wieczną służbę odszedł Antoni Kaliciński z OSP Lubcza. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 10 kwietnia o godzinie 12:30 w kościele parafialnym w Lubczy.

Podobnie jak w poprzednie lata, wszystkie jednostki OSP włączyły się czynnie w służbę przy uroczystościach wielkanocnego Triduum Sacrum. 2 kwietnia strażacy m.in. z OSP Joniny uczestniczyli w obchodach rocznicy śmierci św. Jana Pawła II. 

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie oraz Duszpasterstwo Strażaków PSP i OSP Diecezji Tarnowskiej, zaprasza wszystkich Strażaków wraz z rodzinami na II Diecezjalną Pielgrzymkę Strażaków oraz XIII Pielgrzymkę Strażaków Ziemi Mieleckiej  na Jasną Górę w niedzielę 15 Kwietnia. Zapisy i pytania w sprawach organizacyjnych pod nr. tel. 146317100.

10 maja w Komendzie Miejskiej PSP w Tarnowie przy ul. Klikowskiej odbędzie się z okazji Dnia Strażaka akcja krwiodawstwa "Pomaganie mamy we krwi". Z kolei 15 kwietnia akcja oddawania krwi zostanie przeprowadzona w Szerzynach. Więcej: "Krew dla Niepodległej" w Szerzynach

Funkcjonariusze PSP, druhowie jednostek OSP, policjanci oraz przedstawiciele innych służb mundurowych aktywnie włączyli się w akcję „spoKREWnieni służbą”, którą swoim patronatem objął Joachim Brudziński Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jak informuje tarnowska policja, w garnizonie małopolskim odpowiedziało 315 osób, które łącznie oddały ponad 141 litrów krwi.

Trwa kolejne edycja plebiscytu Gazety Krakowskiej - STRAŻAK ROKU MAŁOPOLSKI 2018. Etap powiatowy zakończy się 27 kwietnia.

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 568 razy
Odsłon artykułów:
13040839

Odwiedza nas 238 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…