wtorek, 10 kwiecień 2018 10:04

Filip Wantuch najlepszy

Napisał

Reprezentujący sekcję judo przy MOSiR w Tuchowie, pochodzący z Uniszowej Filip Wantuch zdobył złoty medal w International Judo League.

7 kwietnia  w Bytomiu odbyła się trzecia edycja International Judo League w kategorii młodzików i dzieci. Na starcie tej cyklicznej imprezy wzięło udział ponad 800 zawodników z 40 klubów całej Polski, między innymi z tak dużych i mocnych ośrodków judo jak: Gdańsk, Warszawa, Wrocław, Opole, Kielce, Rzeszów czy Bytom.

Pięcioosobowa ekipa tuchowskich judoków trenera Marka Srebro wywalczyła 2 medale. Filip Wantuch w kategorii młodzików w wadze do 46 kg. okazał się najlepszym z pośród 28 startujących w tej kategorii zawodników. Pokonał kolejno: J.Polkowskiego (Legia Warszawa), A. Radziszewskiego (Wisła Kraków ), M. Szopę (Tigers Wrocław ). W walce finałowej zwyciężył przed czasem z F. Tarkowskim (UKS Opole ), zdobywając złoty medal.

Drugi zawodnik z tuchowskiej sekcji judo, walczący w tej kategorii Jan Dziga zajął 9 miejsce. Brązową medalistką została Nina Potok, która pokonała w walce o „brąz”swoją siostrę bliźniaczkę Nataszę w kategorii wagowej do 31 kg. (14 zawodniczek). Tym samym Natasza sklasyfikowana została na 5 miejscu.