poniedziałek, 02 kwiecień 2018 16:14

Wypadek w Woli Lubeckiej

Napisał

W Woli Lubeckiej doszło do wypadku drogowego. Kronika strażacka.

W czasie tegorocznego okresu świątecznego, jak informuje tarnowska policja, w regionie tarnowskim miało miejsce dwa wypadki w który rannych zostało dwie osoby. Zdarzyło się także 20 kolizji oraz zatrzymano 12 nietrzeźwych użytkowników dróg.

1 kwietnia po godz. 23 strażacy uczestniczyły w akcji ratowniczej w Woli Lubeckiej. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów. Ochotnicy udzielili m.in. pierwszej pomocy trzem osobom poszkodowanym.

Do akcji przystąpiły następujące jednostki: OSP Lubcza, OSP Wola Lubecka, PSP Tarnów, pogotowie ratunkowe, policja, pogotowie energetyczne.

D poważnego wypadku doszło w niedzielę 1 kwietnia w miejscowości Lichwin. Spośród dwóch osób poszkodowanych, jedną reanimowano.

Według informacji tarnowskiej policji, 23-letni kierowca osobowej hondy na łuku drogi nie zapanował nad swoim pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca nietrzeźwy z wynikiem ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu został zabrany karetką pogotowia do tarnowskiego szpitala. Jeden z pasażerów tego wypadku w stanie ciężkim również przewieziony do szpitala. Okoliczności i przyczyny tego zdarzenia wyjaśnią specjaliści komendy z zakresu wypadków drogowych.

W miniony piątek jednostka straży z Dębowej została zadysponowana do pożaru traw.

W poniedziałek 2 kwietnia strażacy zostali wezwani do pożaru sadzy w kominie w Buchcicach.

W okresie świątecznym trwającym od 30.03-02.04.2018 roku tarnowscy policjanci zarejestrowali 24 kolizje. Zatrzymano w tym czasie 12 nietrzeźwych kierujących oraz odebrano 5 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h. W analogicznym okresie ubiegłego roku tarnowscy policjanci nie odnotowali żadnego wypadku, było 20 kolizji, zatrzymano 15 nietrzeźwych kierowców.

Info: OSP Lubcza, Tarnów 112/Facebook, KMP w Tarnowie

Foto: OSP Lubcza

Czytany 2486 razy
Odsłon artykułów:
13040667

Odwiedza nas 418 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…