środa, 07 marzec 2018 21:08

O. Bernard Łubieński Sługą Bożym

Napisał

Papież Franciszek zatwierdził dekret o heroiczności cnót związanego z Tuchowem o. Bernarda Łubieńskiego.

O. Bernard Łubieński zwany apostołem Polski, to jeden z najwybitniejszych misjonarzy i duchownych katolickich w Polsce. Znany jest m.in. ze sprowadzenia słynnej ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy do polskich kościołów. 7 marca 2018 r. O. Bernard otrzymał tytuł Czcigodnego Sługi Bożego.

O. Bernard Łubieński CSsR był wielkim czcicielem Matki Bożej, w wielu Jej sanktuariach głosił kazania, ale najbardziej bliskie było mu sanktuarium tuchowskie. Matce Bożej Tuchowskiej przypisywał rozwój polskiej prowincji redemptorystów. To on sprowadził tę wspólnotę po raz drugi na ziemie polskie, po wcześniejszym wypędzeni ich przez okupantów zaboru pruskiego. O. Bernard nigdy nie był stałym członkiem tuchowskiego klasztoru, ale często zapraszano go do sanktuarium z kazaniami. Pierwszy raz stanął na ambonie w Tuchowie w czasie odpustu w 1893 r. Dzięki niemu powstał klasztor redemptorystów Tuchowie. To on uczestniczył w uroczystości wprowadzenia obrazu Nieustającej Pomocy do tuchowskiej świątyni.

Zatwierdzony przez papieża Franciszka dekret o heroiczności cnót to kluczowy moment w drodze do beatyfikacji o. Bernarda. Do ukończenia procesu beatyfikacyjnego potrzebny jest jeszcze cud za jego wstawiennictwem.

Więcej informacji: www.redemptor.pl

Czytany 441 razy
Odsłon artykułów:
12558042

Odwiedza nas 206 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…