piątek, 02 marzec 2018 10:28

Zima w gminie Ryglice

Napisał

Po wyjątkowo ciepłym grudniu i styczniu, kapryśnym lutym, marzec powitał silnym mrozem. Dosypało trochę śniegu. Wiatr potęguje uczucie chłodu i zawiewa drogi.

Jak informuje Urząd Miejski w Ryglicach, rosną wydatki związane z zimowym utrzymaniem dróg gminnych. Rok 2017 pozwalał liczyć oszczędności po wyjątkowo łaskawej poprzedniej zimie. I chociaż prawdziwa zima nadeszła późno, to odśnieżanie, usuwanie oblodzeń oraz zakup żużlu i soli drogowej w sezonie 2017/2018 kosztowało gminę już ponad 90 tys. złotych. Jednorazowy wyjazd pługów śnieżnych na drogi utrzymywane przez gminę Ryglice kosztuje ponad 10 tysięcy, a piaskarek ponad 3,5 tysiąca złotych. Pomimo, że śniegu było mało, piaskarki uruchamiane były wyjątkowo często, bo marznące opady deszczu i deszczu ze śniegiem powodowały, że drogi stawały się śliskie. Utrzymujemy ponad 100 km dróg asfaltowych oraz kolejne kilometry dróg tłuczniowych i żwirowych.

Ponadto chodniki, parkingi i place odśnieżane są przez pracowników referatu gospodarki komunalnej UM co rodzi dodatkowe koszty. Żmudną pracę łopat usprawnia odśnieżarka wirnikowa oraz zakupiony w ubiegłym roku mały ciągnik wyposażony w pług i piaskarkę.

Zima nie odpuszcza. I choć prognozy na następne tygodnie są optymistyczne, śnieżna aura nie pozostawia złudzeń - to nie ostatnie wydatki tej zimy.

 

Foto, tekst: UM w Ryglicach

Czytany 817 razy
Odsłon artykułów:
12558130

Odwiedza nas 237 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…